Sony Xperia Tablet Z: Čtyři jádra, WUXGA displej a ultratenké tělo (videopohled)

Společnost Sony minulý měsíc oficiálně představila svůj nový tablet Xperia Tablet Z. K vidění byl i na MWC, kde jsme jej pro vás natočili. Převážnou část přední strany zařízení tvoří dotykový displej s úhlopříčkou 10,1“ a WUXGA rozlišením (1920 x 1200 px). Panel využívá technologie Bravia Engine 2 (BE2), která má zajistit vysoký kontrast a reálné podání barev.

Sony Xperia Tablet Z: Videopohled z MWC 2013

Srdcem tabletu se stal čtyřjádrový procesor od Qulacommu (Snapdragon S4 Pro, APQ8064) s taktem 1,5 GHz, kterému zdárně sekunduje operační paměť s kapacitou 2 GB. Další výbavu tvoří 8,1Mpx fotoaparát s technologií Exmor R, NFC čip, Bluetooth 4.0, WiFi a LTE modem. Tablet se rovněž pyšní zvýšenou odolností vůči vodě a vniknutí prachu (IP 57).

   

Pro uživatelská data a aplikace je k dispozici 32 GB úložného prostoru s možností dalšího rozšíření za pomoci slotu na paměťové microSD karty, k dispozici bude i levnější WiFi verze s 16GB úložištěm. Co jistě nikoho nepřekvapí, je přítomnost operačního systému Android ve verzi 4.1, které doplňuje uživatelské prostředí od Sony (stejné, jako u nedávno recenzovaného telefonu Sony Xperia Z).

  

  

Za zmínku jistě stojí i údaj o tloušťce, která činí pouhých 6,9 mm, což z tohoto tabletu bude automaticky činit jedno z nejtenčích zařízení na současném trhu. Informace o cenách pro jednotlivé varianty zatím nemáme k dispozici, otazník také zůstává o dostupnosti, i když neoficiálně nám zastupci společnosti Sony tady na MWC potvrdili, že bychom se měli dočkat „někdy“ v průběhu druhého kvartálu tohoto roku. Tablet bude dostupný ve dvou barevných variantách – černé a bílé.

 

-

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku