Sony Xperia Go a Xperia Acro S: Odolné smartphony s Androidem

Společnost Sony představila dva nové Androidy – Xperii Go a Xperii Acro S, které vydrží hrubší zacházení a nemusejí se stydět ani za použitý hardware (preview).

Společnost Sony představila další dva přírůstky do modelové řady Xperia, které budou cílit především na uživatele, kteří telefon používají hodně aktivně, a není to teď myšleno co se týče časového využití, ale spíše stylem zacházení. Xperia Go a Xperia Acro S jsou totiž odolné smartphony, kterým nevadí voda ani prach.

   
Sony Xperia Go

Nejprve si představíme levnější a po hardwarové stránce slabší model – Xperii Go, která je přímým nástupcem modelu Xperia Active (recenze). O zobrazování se stará HVGA displej s úhlopříčkou 3,5″ a je škoda, že jsme se v tomto směru nedočkali jemnějšího zobrazení. Vzhled telefonu je ve srovnání s Xperií Active o poznání dospělejší, dostupné budou celkem tři barevné varianty (žlutá, bílá a černá).

Vnitřní paměť má kapacitu 8 GB, uživatelsky přístupná je zhruba polovina. Další prostor je možné získat skrze paměťové karty microSD (až 32 GB). Hnacím motorem se stane dvoujádrový procesor NovaThor U8500 s taktem 1 GHz. Xperia Go se může pyšnit ochranným standardem IP67 (ochrana proti vniknutí prachu a vlivům ponoření do vody v hloubce mezi 15 cm a 1 m). S uvedením na trh se bohužel počítá až v průběhu třetího kvartálu tohoto roku, a to dokonce ještě s Androidem ve verzi 2.3. Později se sice telefon dočká aktualizace na čtyřkový Ice Cream Sandwich, ale vzhledem k datu zahájení prodeje nerozumím tomu, proč jej Sony není schopné dodat s Androidem 4.0 v základu.

Sony Xperia Acro S

O poznání zajímavěji působí model Xperia Acro S. S jeho uvedením se také počítá ve třetím kvartále tohoto roku, ale v tomto případě se už můžeme těšit na Android 4.0. Acro S sice nenabízí takový stupeň ochrany jako Xperia Go, ale i tak se může pochlubit podporou stupňů krytí IP55 (ochrana proti vniknutí prachu (bez poškozujícího usazování) a potřísnění vodou z trysky (6,3 mm) namířené proti pouzdru z libovolného směru bez poškozujících následků) a IP57 (ochrana proti vniknutí prachu (bez poškozujícího usazování) a proti škodlivým vlivům ponoření do hloubky mezi 15 cm a 1 m).

   
Odolná Xperia Acro S bude dostupná v bílé, černé a růžové variantě

V útrobách telefonu najdeme dual-core procesor Qualcomm Snapdragon (MSM 8260) s taktem 1,5 GHz pro každé jádro. K dispozici bude slušný 1 GB operační paměti RAM a nezapomnělo se ani na slot pro microSD karty. Displej na přední straně nabídne úhlopříčku 4,3″ a HD rozlišení. Stejně jako v případě Xperie Go, i tady najdeme tvrzené sklo, které jej ochrání proti poškrábání.

Pro pořizování fotografií a fullHD videa bude připraven fotoaparát s rozlišením 12,1 MPx. Kromě podpory GPS se Xperia Acro S může chlubit přítomností navigačního systému GLONASS a nezapomnělo se ani na NFC. Pod trojicí dobře těsnících záslepek na horní hraně najdeme microUSB & microHDMI konektor + 3,5mm výstup pro připojení sluchátek.

Sony je jeden z mála výrobců, který u každého modelu přichází s atraktivním designem, a jinak tomu není ani u této dvojice; Xperia Go i Xperia Acro S se za svůj vzhled rozhodně stydět nemusejí. Teď už jen zbývá vyčkat, než dorazí na trh a už teď se těšíme, až je v redakci budeme moci otestovat.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku