Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Sony Xperia 3 na první fotografii: Snapdragon 865 a podpora 5G

Sony Xperia 3 na první fotografii: Snapdragon 865 a podpora 5G

Společnosti Sony se v mobilním businessu příliš nedaří, nicméně to neznamená, že bychom měli být ochuzeni o uvádění nových smartphonů na trh. Další vlajkovou lodí bude Xperia 3, nicméně její premiéra je naplánována až na konec února příštího roku (pravděpodobně během MWC v Barceloně). Některé zdroje dokonce hovoří o premiéře až v březnu.

Sony Xperia 3
Na tomto snímku má být zachycen údajný prototyp Xperie 3

Už nyní se ale na čínské stránce CNMO.com objevila fotografie, na které má být údajně zachycen právě model Xperia 3. Snímek toho na první pohled příliš mnoho neprozrazuje, o poznání zajímavěji působí snímek z profilu, kde je patrné mírné zaoblení zadní strany, což by mohlo vytvářet zajímavý designový prvek. Na pravém boku je rovněž patrný prostor pro čtečku otisků prstů.

NepřehlédněteSony za jedno čtvrtletí prodá tolik telefonů, co Huawei za den

Sony Xperia 3 2

Se Snapdragonem 865 a podporou 5G sítí

Sony Xperia 3 by měla být poháněna nejnovějším Snapdragonem 865, který bude světu oficiálně představen příští měsíc. Procesorovou jednotku tohoto čipsetu má tvořit trojice clusterů s následujícími parametry:

  • 1 × Cortex-A77 s taktem 2,84 GHz
  • 3 × Cortex-A77 s taktem 2,42 GHz
  • 4 × Cortex-A55 s taktem 1,8 GHz

Nepřehlédnete: Qualcomm Snapdragon 865: hraní jako na počítači a záznam 8K videa

Procesorová jednotka bude údajně o cca 20 procent výkonnější než u Snapdragonu 855, zhruba stejným dílem má poskočit i výkon grafického čipu, jimž bude Adreno 650 s taktem 587 MHz. Vyrábět bude 7nm technologií ve verzi s integrovaným 5G modemem i bez něj. Sony díky tomu nabídne jak klasickou verzi s kódovým označením Kona, tak i model s podporou 5G sítí – ten má vývojové označení Huracan.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments