Sony WH-1000XM5: prémiová sluchátka s vydrží 30 hodin a špičkovým potlačením hluku

Sony WH-1000XM5 headphones sluchatka
  • Sony ani v tomto případě nepřišlo s žádnou radikální změnou oproti předchůdcům
  • Potěší především špičkové potlačení hluku a skvělá výdrž
  • Za prémiový produkt si japonská společnost nechá pořádně zaplatit, a to 10 599 Kč

Společnost Sony dnes představila nejnovější přírůstek své oceňované řady 1000X – bezdrátová sluchátka WH-1000XM5 s konstrukcí přes uši a důrazem na nerušený poslech. Navazují na oceňovaný model WH-1000XM4, který patří mezi to nejlepší, co můžete v daném segmentu pořídit. Novinka chce postavení Sony na trhu posílit nejen osvěženým designem, ale také vylepšeným aktivním potlačením hluku (ANC).

Na první pohled zaujme nový design náušníků, který je vyveden v měkké syntetické kůži. Nový materiál Soft Fit těsně přiléhá k hlavě, čímž snižuje tlak na uši a blokuje vnější hluk. Uvnitř obrazně řečeno tikají dva procesory (V1 a Sony QN1) ovládající osm mikrofonů, které omezují okolní hluk zejména v oblasti středních a vysokých frekvencí. Nechybí ani funkce Auto NC Optimizer, která automaticky optimalizuje potlačení okolního hluku v závislosti na prostředí.

Samozřejmostí je opět důraz na kvalitu zvukového projevu. Sluchátka disponují 30mm měniči s lehkou a tuhou ozvučnicí, jež využívá kompozitní materiál z uhlíkových vláken pro lepší citlivost na vysoké frekvence. Standardem je podpora LDAC, DSEE Extreme či 360 Reality Audio.

Kvalita telefonních hovorů by měla být zajištěna technologií Sony Voice Pickup. Ta využívá čtyři mikrofony s paprsčitým uspořádáním pro potlačení okolního hluku. Přes Bluetooth zvládá spárování s až dvěma zařízeními současně a nechybí ani podpora rychlého párování Fast Pair pro Android a Swift Pair pro Windows.

Sony WH 1000XM5 6
V balení se nachází cestovní pouzdro

Opět se dočkáme také celé řady chytrých funkcí, jako je Adaptive Sound Control, která přizpůsobuje zvukový profil okolnímu prostředí, rychlé možnosti ovládání pro populární streamovací službu Spotify, automatického pozastavení přehrávání během konverzace Speak-to-Chat, podpory chytrých asistentů od Amazonu a Googlu či propojení s aplikací Headphones Connect.

Výdrž na baterii nebude ani tentokrát žádný zásadní problém. WH-1000XM5 zvládne na jedno nabití až 30 hodin provozu při zapnutém ANC, přičemž pro 3 hodiny poslechu budete muset u nabíječky strávit pouhé 3 minuty.

Sluchátka WH-1000XM5 budou k dispozici v černé a platinově stříbrné barvě za cenu 10 599 Kč. Do prodeje se dostanou na konci tohoto měsíce.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku