Domů » Bleskovky » Sony válí: další tři Xperie dostanou příští týden Android 9.0 Pie

Sony válí: další tři Xperie dostanou příští týden Android 9.0 Pie

Společnost Sony se pořádně obula do aktualizování svých smartphonů na Android 9.0 Pie. Úřadující vlajkový model Xperia XZ3 (recenze) jej má již od výroby, jeho předchůdci XZ2 a XZ2 Compact dostali koláček v minulém týdnu a už příští týden se dočká další trojice telefonů.

Sony oznámilo, že 26. října začne vypouštět Android 9.0 Pie pro smartphony Xperia XZ Premium, XZ1 a XZ1 Compact. A aby toho nebylo málo, těšit se mohou i majitelé Xperie XZ2 Premium, která se dočká 7. listopadu.

Sony nezapomíná ani na své levnější telefony, ty si však budou muset na nový Android ještě chvíli počkat. 4. března příštího roku se má rozjet aktualizace modelů Xperia XA2, XA2 Ultra a XA2 Plus.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Mne prišla aktualizácia na XZ2 Compact včera…mám od T-mobile

 2. Já nemám na xz2c ještě teď nevím kde jste to slyšeli…

 3. Nějaké info kdy bude aktualizace dostupná? Mám XZ1C a stále čekám …

 4. Tady také, XZ1C, Vodafone, stále Android 8.0.0 a poslední záplata ze září 2018, dost mě to štve.

  • Tak to jsme na tom úplně stejně :D Také Vodafone… a to prý právě Vodafone bývá u aktualizací nejrychlejší :/

 5. A stále nic :D

  • U mě pořád nic, už jsem z toho celkem špatný. No já si snad nakonec koupím iPhone, abych měl aktualizace….!

  • Tak už jsme se dočkali! Týden zpět dorazila aktualizace

 6. Tak dnes, 20.2. jsem se dočkal i já, Vodafone, Android 9, bezpečnostní záplata z prosince 2018. Asi si za to mohu částečně sám, že jsem koupil telefon pro evropský trh a ne přímo pro český.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).