Domů » Bleskovky » Konec partnerství s Nokií? Sony u nových Xperií spolupracovalo s firmou ZEISS

Konec partnerství s Nokií? Sony u nových Xperií spolupracovalo s firmou ZEISS

Sony před nedávnem představilo svůj nový vlajkový model jménem Xperia 1 II. Při prezentaci se japonská značka pochlubila kooperací se společností ZEISS, která bude dodávat komponenty pro fotoaparát novinky. Jedná se zejména o čočky, které budou kalibrovány německými specialisty. Partnerství těchto dvou firem je již dlouhodobé, ale až teď jsme se dočkali výsledků v oblasti smartphonů. Carl ZEISS dodával a dodává ještě jedné značce – Nokii. Znamená to pro ni konec?

Xperia 1 II 24
Sony Xperia 1 II nabízí působivou soustavu fotoaparátů. Zadní stranu bude zdobit logo společnosti ZEISS, která bude dodávat optiku. Co ale Nokia?

Tip: Sony Xperia 1 v podrobném testu fotoaparátu: krok správným směrem

Logo Carl ZEISS zdobilo Nokie dlouhou dobu a přežilo přechod pod Microsoft i společnost HMD Global. A bude to tak i dále. Juho Sarvikas, šéf produktového oddělení HMD, na Twitteru přivítal Sony mezi rodinu ZEISS a potvrdil, že německá společnost se bude dále podílet na vývoji smartphonů s logem Nokia.

Bude zajímavé sledovat, jestli se díky vylepšené optice od ZEISS dočkáme opravdu skvělých výsledků a nová Xperia již nebude hrát druhé housle, jako tomu bylo posledních pár let. Loňská Xperia 1 měla výrazně lepší kvalitu snímků a Sony je tak na dobré cestě. Nokia však s experimentem v podobě modelu 9 Pureview moc nepřesvědčila a nezbývá než věřit v lepší zítřky.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Spolupráce s Zeiss dává smysl,otázkou je,kolik Sony Xperií prodá při tak nastavené ceně.Mimochodem dnes jsem byl přímo v Sony Center na Karlově Náměstí a tam o datu prodeje i o ceně nemají vůbec žádné informace.

Mireček
Anonym
Mireček

Už je u nich alespoň naceněná: 30 990,-

Karle
Uživatel
Karle

Sony spolupracuje se Zeissem už dávno v objektivech pro foťáky, proč by nemohlo i na mobilech?