Sony testuje novou technologii ověření. Váš obličej rozpozná ve 3D

Existuje vícero možností, jak uchránit mobilní telefon od krádeže dat. Základním způsobem je PIN kód, který v poslední době nahrazují biometrické senzory, jako například čtečky otisků prstů nebo rozpoznání pomocí tváře.

Sony právě teď testuje novou 3D technologii pro budoucí smartphony řady Xperia, která má být velmi přesná a spolehlivá. V dnešních telefonech se využívá 2D technologie, kterou je možno bohužel překonat za pomoci kvalitní fotografie. Sony by chtělo vylepšit stávající technologii a předčit tak své konkurenty, mezi které patří hlavně Samsung v čele se svojí vlajkovou lodí Galaxy S8.

Samotný senzor pro rozpoznávání by měl pocházet od společnosti SoftKinect, kterou Sony vlastní, a speciální software od společnosti KeyLemon.  Nová technologie od Sony by mohla být prezentována 31. srpna v Berlíně, kde má tento výrobce naplánovanou tiskovou konferenci (v rámci veletrhu IFA – více informací).

Doufejme, že se Sony rozhodne tuto technologii implementovat do své budoucí vlajkové lodi a přiláká tím potencionální zákazníky ke koupi.

Autor článku
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku