Domů » Bleskovky » Sony testuje novou technologii ověření. Váš obličej rozpozná ve 3D

Sony testuje novou technologii ověření. Váš obličej rozpozná ve 3D

Existuje vícero možností, jak uchránit mobilní telefon od krádeže dat. Základním způsobem je PIN kód, který v poslední době nahrazují biometrické senzory, jako například čtečky otisků prstů nebo rozpoznání pomocí tváře.

Sony právě teď testuje novou 3D technologii pro budoucí smartphony řady Xperia, která má být velmi přesná a spolehlivá. V dnešních telefonech se využívá 2D technologie, kterou je možno bohužel překonat za pomoci kvalitní fotografie. Sony by chtělo vylepšit stávající technologii a předčit tak své konkurenty, mezi které patří hlavně Samsung v čele se svojí vlajkovou lodí Galaxy S8.

Samotný senzor pro rozpoznávání by měl pocházet od společnosti SoftKinect, kterou Sony vlastní, a speciální software od společnosti KeyLemon.  Nová technologie od Sony by mohla být prezentována 31. srpna v Berlíně, kde má tento výrobce naplánovanou tiskovou konferenci (v rámci veletrhu IFAvíce informací).

Doufejme, že se Sony rozhodne tuto technologii implementovat do své budoucí vlajkové lodi a přiláká tím potencionální zákazníky ke koupi.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

11 komentářů

 1. Když já mám Sony Xperii E5 bude na tomhle telefonu ta verze 3D rozpoznávání tváře? Děkuji

  • Kubo nepůjde, tak zatím začni šetřit na novější vlajkový model Sony, který to bude v budoucnosti mít.

  • Je to HW fíčura, speciální TOF kamera. Rozumě přesná detekce hloubky s obyčejnou kamerou udělat nelze, na pouhý update SW zapomeň.

  • „Samotný senzor pro rozpoznávání by měl pocházet od společnosti SoftKinect“ pojem „by měl pocházet“ jasně naznačuje, že jej ve svém telefonu nemůžeš mít;)

 2. Když mám Sony Xperii E5 bude na tomhle telefonu ta verze 3D rozpoznávání tváře?
  Děkuji

 3. Žeby Sony dosiahlo tento nápad lepšie ako Samsung? Som rád, že Sony to s mobilnou divíziou nevzdáva a napreduje ďalej v nápadoch…

 4. A dokáže ta hovadina odemknout ležící telefon na stole, stejně jako čtečka otisků, ke které jen natáhnu prst? Nevím, zda ti co navrhují takové systémy v životě neměli telefon na stole, s tím že ho nevzali do ruky a pracovali na něm, ale dokud budu muset brát pokaždé telefon do ruky, koukat na něj pod určitým úhlem a v určité vzdálenosti, je to prostě k ničemu, a obyčejná čtečka poslouží mnohem lépe (tedy za předpokladu, že jí nějaký genius neumístí na zadní stranu telefonu…).

  • Oční duhovka, tohle a jiné – souhlas sTebou.
   Jo co to umí dobře – „sosat“ baterii.
   Takže zlaté – double tap či čelní čtečka…

 5. Az tak nive to neni. Ma to MS v Kinect 1 aj 2. V dvijke je to rychlejsie ale stale nie dost. Ked sa nastavi mensia citlivost tak ok.

  • Nové možná ne, ale ve spotřební elektronice tyto technologie zatím moc rozšířené nejsou. Mimochodem, teprve až kinect 2 používá stejnou technologii pro vnímání hloubky obrazu kterou sony pro mobilní účely testuje, tedy Time-Of-Flight kameru.

  • Opravdu jdes srovnavat Kinect a smartphone_ A jinak doma vsichni zdravi? Teda krome tebe…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).