Sony stanovuje nebezpečný precedent. Zákazníkům zatrhne přístup k zakoupeným filmům

paddington search for things

V případě streamovacích služeb jsme si již zvykli na fakt, že filmy a seriály v jejich katalozích s časem přibývají a mizí. Jenže u služeb, které umožňují přímý nákup filmů či seriálů, očekáváme, že budou zákazníkům k dispozici i dlouho po zaplacení. Jenže digitální distribuce nerovná se fyzické nosiče, jak připomnělo Sony svým zákazníkům v Německu a Rakousku.

ps store movies
Nabídka filmů a seriálů PlayStation Store v Německu a Rakousku se nedobrovolně zmenší

Ve zmíněných německy mluvících státech od konce příštího měsíce zmizí z PlayStation Store filmy a seriály z produkce StudioCanal, mezi které patří například Hunger Games, Paddington, John Wick, La La Land či Ovečka Shawn. Ke dni 31. srpna nejenže si nebudou moci tyto filmy a seriály zákazníci nově koupit, ale o přístup rovněž přijdou stávající majitelé licence na stažení a přehrávání těchto digitálních děl. Sony z celé situace viní poskytovatele obsahu a měnící se podmínky licencování.netflixNepřehlédněte

Netflix řeší úbytek předplatitelů: propustil 300 zaměstnanců a potvrdil levnější tarif

Celkem PlayStation Store přijde o 314 děl na německé mutaci a 137 na té rakouské. Sony tímto krokem všem vlastníkům digitálního obsahu důrazně připomnělo, že zakoupením licence nevzniká nárok na doživotní vlastnictví, a v případě, že se majitelé práv nedohodnou, mohou zákazníci o svoji investici snadno a rychle přijít.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku