Domů » Bleskovky » Sony potají vydalo revizi PlayStationu 5. Jaké přináší změny?

Sony potají vydalo revizi PlayStationu 5. Jaké přináší změny?

Herní konzole si zakládají na unifikovaném hardwaru, který se příliš často neaktualizuje. V průběhu životního cyklu konzolí vždy přijde nějaké to oživení, které je často spojeno se zmenšením rozměrů, případně – jako u minulé generace – také s příchodem výkonnější verze konzole. Japonský gigant Sony ale tentokrát nehrál podle předem známých pravidel.

PlayStation 5 recenze
PlayStation 5 doznal několika málo změn

V Austrálii se objevil model digitální edice konzole PlayStation 5, který se od původní varianty liší v několika bodech. Nejvýraznější změnou je jiný typ šroubu, který umožňuje ke konzoli připevnit podstavec pro postavení PS5 do vertikální polohy.

PS5 Screws
Vlevo nový šroub, vpravo starší varianta

Pro uchycení stojanu bylo dříve potřeba použít šroubovák, nyní se bez něj konzole obejde. Změnou prošel také samotný stojan, jak si na Twitteru povšimnul uživatel bdp2007. Sony „nový“ PlayStation 5 zároveň o zhruba 300 gramů odlehčilo a dalo mu nové kódové označení CFI-1102A (původní model byl znám pod kódem CFI-1000).

Jakým způsobem Sony dosáhlo, aby digitální verze konzole vážila o 300 gramů méně, není v tuto chvíli jasné. Pravděpodobně se však bude jednat o změny ve vnitřním uspořádání PlayStationu 5.  Žádné další změny si Sony pro tuto revizi konzole PS5 podle všeho nepřichystalo, a jestli se nové modely dostanou v dohledné době také do České republiky, není prozatím známo.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

20 komentářů

 1. To jako fakt? Článek kvůli jinýmu šroubu? A ten název článku jako by Sony dělalo něco pokoutně? Když nemáš Chrobok o čem psát a chceš psát mermomocí o SONY, co takhle alespon malej kratičkej článek o tom, jak se začal prodávat supersmartphone Xperia 1 mark III, jak se tento telefon pyšní pár měsíců starou cenou TIPA World Awards 2021 a že se k předobjedníovkám dávali zdarma špičkový sluchátka za 8 litrů. A nebo nepiš radši vůbec ….. ach jo.

  • „supersmartphone Xperia 1 mark III“ 😂😂😂

  • Vždyť tu máš recenzi a zase takový zázrak to není. Chipset, co se přehřívá a throttluje, baterie podprůměr, display s malým jasem, foto maximálně nadprůměrné.
   Pořád je to telefon spíše pro fanoušky Sony i kvůli nevzhledným rámečkům na dnešní dobu.

  • Jediný co je na tom telefonu zajímavý je 4k displej, jinak nevim, proč by si ho měl člověk za ty peníze kupovat. To už je lepší koupit Ultru kde máš aspoň 4 roky podporu a funkční nadstavbu.

  • Pro orgasmic: ty tvoje moudra o přehřívání si vzal kde? 4 mm velké rámečky, které ukrývají stereorepro natočené k uživateli ti připadají nevzhledné? Nikdo jinej takhle řešený stereo nemá. Ostatní mají stereo (pokud se vůbec obtěžovali) na zádech, takže hraje jednak od uživatele ajednak si ho zakrývá rukou. Fotí nadprůměrně? Cena TIPA tedy od foto profíků za fotomobil roku nevypadá, že fotí nadprůměrně, ale že fotí nejlíp. At se ti to líbí, nebo ne. Baterie vydrží stejnej den s 4K displejem s HDR jako plečka s běžným 2K a bez HDR a co se týče jasu, taky by mě zajímalo, kam na ty informace chodíš. Akorát hejtíš.

  • Ježíš zavři už tu chlebárnu. Nikoho ty tvoje tipa ceny nezajímají!

  • Ceny TIPA jsou asi stejně relevantní jako výsledek v Dxomark :D
   Stačí se podívat na testy vokurko, max jas displaye oproti třeba S21 Ultra poloviční, v creator módu pouze 600 nits.

   Výdrž na baterii opět proti S21 Ultra o 50% horší a jelikož dokáži vybít S21 Ultra za den, tak se Sony bych ani nevydržel do odpoledne :D

   A ty fotky nejsou oslavovány za nejlepší kvalitu, ale za ten profi mód při focení, jinak se ve všech recenzích dočteš, že to žádná špička není.

  • Prej bežný 2k :-D Můžeš mi říct, kdo jako běžně vyrábí QHD? Výrobci to dávají jen do top modelů a to ještě ne všichni. A ten displej není tak skvělej, jak jsem si myslel, rozlišení není evidentně všechno. Telefon je to dobrej, ale ne za tu cenu. Jestli si Sony myslí, že budu za jejich top model platit jako u Samsungu nebo Applu tak jsou blázni.

  • marastudna 50

   To nemá smysl se vyjadřovat,protože ůspěch TIPA Awards nikoho nezajímá,to je jen bledá závist a neustále mlátit názor,že to má SONY zabalit-to nemá smysl komentovat.

 2. Tento článek je příkladem toho když člověk nemá základní znalosti. Píšete o tom že Sony nedodrželo předem známé pravidla že změnilo jeden šroubek (to nějak zásadně ohrozí vzájemnou kompatibilitu wtf?) a na konci napíšete jen suše že Sony odlehčilo PlayStation 5 o 300 gramů a to nepovažujete za vůbec žádnou změnu? Dokážete si vůbec představit co to může mít za změny v HW? Například úplně přepracované chlazení? Jenomže to by bylo moc práce pídit se potom proč to je lehčí o 300 gramů…

  Jen článek o tom aby na to člověk kliknul když vidí titulek protože se zhrozí co to Sony…

  • Samo Sony změny nerozvedlo, takže nikdo zatím neví, kromě Sony o jaké modifikace se jedná ;)

  • Ještě drobný edit…kdyby došlo na nějaké vylepšení typu chlazení apod, jistě by se dané snížení hmotnosti neprojevilo pouze u digital verze.

  • Článek o ničem …… proč jsem se pripravil o 5 minut zivota ………. tohle mate strojove kontrolovot a ne nase komentare ……a nemusime pak cist tyhle ykčars

  • Jedno polknutí a mohl jsi být připraven o celý svůj život. My bychom potom byli ochuzeni o tvé bystré postřehy, ale vše dobře dopadlo, viď? :-)

  • Michael Chrobok

   Dobrý den,

   vyměnit typ šroubku a vylisovat nový stojan uprostřed produkce není jednoduchá záležitost a rozhodně se neděje na běžné bázi. Pokud jde o odlehčení o 300 gramů, tak v tuto chvíli není jasné, jaké změny Sony provedlo, aby tohoto odlehčení dosáhlo – po důvodu jsem se samozřejmě pídil 😉

  • jj, na základě tohoto článku web smartmania.cz začínám blokovat. Tohle je fakt už pod úroveň. Sbohem a šáteček.

  • No pán bůh buď pochválen, takový dramatický odchod si zaslouží špetku výsměchu, pápálálá :-)

 3. Včera mi došel Playstation 5 z X-zone a nový šroubek včetně nového stojanu obsahoval. Nový stojan je lepší pro horizontální postavení PS5.

 4. marastudna 50

  Xperia 1 III je špičkový stroj,používám ho 2 Dny,vše šlape jak má,je to stroj bez kompromisů,špičkový fotoaparát,který je určen pro Ty,co znaj Alphu a už musím reagovat,protoře Mne fakt nebaví,že ho kritizujou OPRAVDU jen TUPCI!!!!V životě jste ho nedrželi v rukou,ani jste ho netestovali,mnozí z Vás ani neznáte Menu fotáků Alpha,tak laskavě držte Hu..!!!Ve všech recenzích se jasné píše že je to stroj určený pro Ty,co si chtějí fotky fotit dle svého,vytvořit foto a tak to funguje.Nemáte s tím strojem žádné zkušenosti tak laskavě s prominutím držte hubu a kritizujte jen to,s čím máte zkušenosti!!!Ten stroj sbírá ocenění TIPA AWARDS,což je prestižní záležitost,to není soutěž amatérů ze Zižkova a Ne!!!!Furt to budete urážet,protože halt to nepřenese to Vaše trapný EGO!!!! Protože halt někteří Nýmandi pořád melou o tom,že To má SONY zabalit,ale ono to nějak nebalí a vybalí tuhle skvělou strojovnu a tak to budeme štvát proti SONY,prototže budto na to nemáme anebo se Nán nelíbí,že Najednou je tady stroj,který je na ůrovni????Místo toho popřát jako mezi sportovci-tak hodně štěstí-at se Ti daří-Ne zas jen házet špínu a tyhle stupudní kecy-to už je opravdu dost trapný!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).