Domů » Bleskovky » Sony má zítra představit smartphone zaměřený na selfies

Sony má zítra představit smartphone zaměřený na selfies

Selfies jsou v poslední době fenoménem a díky nim výrobci mobilních telefonů vylepšují nejen fotoaparáty na jejich zádech, ale soustředí se i na čelní kamerky, kterým dříve stačilo nízké rozlišení pro videohovory. Dá se říci, že nejdále je v tomto směru telefon Oppo N1 a jeho mini varianta, kteří díky otočnému fotoaparátu nabídnou pro pořizování autoportrétů 13 megapixelů. Fenoménu selfies se zřejmě chystá chytit i společnost Sony.

Ta na twitterovém účtu Sony Xperia upozornila, že na zítřek chystá něco právě z této oblasti. Zveřejnila poměrně tmavou selfie se zítřejším datem a textem, že zítra uvidíme výsledný obrázek. V textu samotného tweetu pak stojí, že uvidíme svá selfies ve zcela novém světle. Vzhledem k tomu, jak je fotka tmavá a podle informace o novém světle, očkáváme přítomnost blesku blízko čelního fotoaparátu. Ten by měl zároveň přijít s vyšším rozlišením, než je u předních kamer mobilních telefonů obvyklé. Spekuluje se o jméně Xperia C3.

   

Již dříve čínský server Weibo zveřejnil údajné fotografie tohoto selfie telefonu, jedna z nich prozrazuje přítomnost vyjímatelné baterie. Na finální specifikace novinky si musíme počkat do zítřejšího dne.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Prdelník (neregistrovaný)

    Ted jen doufat, že tento model nebude mít tak sprasenej postprocessing jako zbytek jejich portfólia

  2. S Nokia Glam Me ani člověk nepotřebuje přední foťák…

  3. petr (neregistrovaný)

    Co je na selfie fenomenálního? Pár herců zpopularizuje něco co už se dávno používá. A novinářská sebranka tomu hned věnuje tolik času jak kdyby se jednalo o něco opravdu fenomenálního. Je to jen ubohost. Jinak podle fotky telefon vypadá jako obr pádlo. Takhle si mě Sony opravdu nezíská jako potencionálního zákazníka.

  4. Jarda (neregistrovaný)

    To jenom ukazuje, jak moc jsou marketeri odtrzeni od zivota. Co kdyby konecne udelali mobil, s kterym se dobre _telefonuje_? ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).