Sony má zítra představit smartphone zaměřený na selfies

Selfies jsou v poslední době fenoménem a díky nim výrobci mobilních telefonů vylepšují nejen fotoaparáty na jejich zádech, ale soustředí se i na čelní kamerky, kterým dříve stačilo nízké rozlišení pro videohovory. Dá se říci, že nejdále je v tomto směru telefon Oppo N1 a jeho mini varianta, kteří díky otočnému fotoaparátu nabídnou pro pořizování autoportrétů 13 megapixelů. Fenoménu selfies se zřejmě chystá chytit i společnost Sony.

Ta na twitterovém účtu Sony Xperia upozornila, že na zítřek chystá něco právě z této oblasti. Zveřejnila poměrně tmavou selfie se zítřejším datem a textem, že zítra uvidíme výsledný obrázek. V textu samotného tweetu pak stojí, že uvidíme svá selfies ve zcela novém světle. Vzhledem k tomu, jak je fotka tmavá a podle informace o novém světle, očkáváme přítomnost blesku blízko čelního fotoaparátu. Ten by měl zároveň přijít s vyšším rozlišením, než je u předních kamer mobilních telefonů obvyklé. Spekuluje se o jméně Xperia C3.

   

Již dříve čínský server Weibo zveřejnil údajné fotografie tohoto selfie telefonu, jedna z nich prozrazuje přítomnost vyjímatelné baterie. Na finální specifikace novinky si musíme počkat do zítřejšího dne.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku