Sony Ericsson chystá Xperii X2, poběží na Windows Mobile?

Sony Ericsson chystá Xperii X2Již brzy se začne prodávat Sony Ericsson Xperia X1, pro mnohé jeden z nejočekávanějších komunikátorů tohoto roku, a jak to tak vypadá, výrobce se chce sérii Xperia věnovat i do budoucna. Dříve se sice objevily informace, že X1 bude jediným zástupcem této série, později pak, že SE už další Windows Mobile komunikátor nemá v plánu. Nyní se ale celá situace obrátila, a podle aktuálních zpráv se pracuje na dalším modelu s označením X2, který s největší pravděpodobností poběží rovněž na Windows Mobile.

Sony Ericsson na včerejší tiskové konferenci jasně řekl, že X1 bude mít nástupce a z Xperie chtějí vytvořit vlastní platformu, respektive sérii výkonných zařízení. V diskuzi rovněž padla otázka, jakým operačním systémem bude případný další model disponovat. Sony Ericsson se zatím odpovědi vyhýbá, nicméně poměrně jednoznačně lze dojít k závěru, že X2 poběží buď na Windows Mobile nebo na Symbianu. Android nepřipadá v úvahu, jelikož výrobce není členem Open Handset Alliance, a že by se výrobce pustil do experimentování s Linuxem také není příliš pravděpodobné.

-
Jak bude asi nový komunikátor od SE vypadat?

Některé zdroje hovoří, že X2 skutečně bude pracovat s Windows Mobile. Bylo by to celkem logické, Sony Ericsson při vývoji X1 získal spoustu zkušeností, ať už při ladění operačního systému nebo při vývoji vlastních panelů; k dispozici je navíc i SDK pro vývojáře. Oficiálního vyjádření bychom se měli dočkat v následujících měsících, sám se tedy velice zvědavý, zda Sony Ericsson vstoupí mezi silné výrobce WM komunikátorů, nebo vše skončí jen u jednoho modelu. První řešení se mi ale zdá mnohem reálnější.

- -
X1 je bezesporu jedním z nejvíce sledovaných Pocket PC poslední doby

Zdroj: The::unwired

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku