Domů » Články » Sony Ericsson chystá Xperii X2, poběží na Windows Mobile?

Sony Ericsson chystá Xperii X2, poběží na Windows Mobile?

Sony Ericsson chystá Xperii X2Již brzy se začne prodávat Sony Ericsson Xperia X1, pro mnohé jeden z nejočekávanějších komunikátorů tohoto roku, a jak to tak vypadá, výrobce se chce sérii Xperia věnovat i do budoucna. Dříve se sice objevily informace, že X1 bude jediným zástupcem této série, později pak, že SE už další Windows Mobile komunikátor nemá v plánu. Nyní se ale celá situace obrátila, a podle aktuálních zpráv se pracuje na dalším modelu s označením X2, který s největší pravděpodobností poběží rovněž na Windows Mobile.

Sony Ericsson na včerejší tiskové konferenci jasně řekl, že X1 bude mít nástupce a z Xperie chtějí vytvořit vlastní platformu, respektive sérii výkonných zařízení. V diskuzi rovněž padla otázka, jakým operačním systémem bude případný další model disponovat. Sony Ericsson se zatím odpovědi vyhýbá, nicméně poměrně jednoznačně lze dojít k závěru, že X2 poběží buď na Windows Mobile nebo na Symbianu. Android nepřipadá v úvahu, jelikož výrobce není členem Open Handset Alliance, a že by se výrobce pustil do experimentování s Linuxem také není příliš pravděpodobné.

-
Jak bude asi nový komunikátor od SE vypadat?

Některé zdroje hovoří, že X2 skutečně bude pracovat s Windows Mobile. Bylo by to celkem logické, Sony Ericsson při vývoji X1 získal spoustu zkušeností, ať už při ladění operačního systému nebo při vývoji vlastních panelů; k dispozici je navíc i SDK pro vývojáře. Oficiálního vyjádření bychom se měli dočkat v následujících měsících, sám se tedy velice zvědavý, zda Sony Ericsson vstoupí mezi silné výrobce WM komunikátorů, nebo vše skončí jen u jednoho modelu. První řešení se mi ale zdá mnohem reálnější.

- -
X1 je bezesporu jedním z nejvíce sledovaných Pocket PC poslední doby

Zdroj: The::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments