Domů » Články » Sony Ericsson chystá Xperii X2, poběží na Windows Mobile?

Sony Ericsson chystá Xperii X2, poběží na Windows Mobile?

Sony Ericsson chystá Xperii X2Již brzy se začne prodávat Sony Ericsson Xperia X1, pro mnohé jeden z nejočekávanějších komunikátorů tohoto roku, a jak to tak vypadá, výrobce se chce sérii Xperia věnovat i do budoucna. Dříve se sice objevily informace, že X1 bude jediným zástupcem této série, později pak, že SE už další Windows Mobile komunikátor nemá v plánu. Nyní se ale celá situace obrátila, a podle aktuálních zpráv se pracuje na dalším modelu s označením X2, který s největší pravděpodobností poběží rovněž na Windows Mobile.

Sony Ericsson na včerejší tiskové konferenci jasně řekl, že X1 bude mít nástupce a z Xperie chtějí vytvořit vlastní platformu, respektive sérii výkonných zařízení. V diskuzi rovněž padla otázka, jakým operačním systémem bude případný další model disponovat. Sony Ericsson se zatím odpovědi vyhýbá, nicméně poměrně jednoznačně lze dojít k závěru, že X2 poběží buď na Windows Mobile nebo na Symbianu. Android nepřipadá v úvahu, jelikož výrobce není členem Open Handset Alliance, a že by se výrobce pustil do experimentování s Linuxem také není příliš pravděpodobné.

-
Jak bude asi nový komunikátor od SE vypadat?

Některé zdroje hovoří, že X2 skutečně bude pracovat s Windows Mobile. Bylo by to celkem logické, Sony Ericsson při vývoji X1 získal spoustu zkušeností, ať už při ladění operačního systému nebo při vývoji vlastních panelů; k dispozici je navíc i SDK pro vývojáře. Oficiálního vyjádření bychom se měli dočkat v následujících měsících, sám se tedy velice zvědavý, zda Sony Ericsson vstoupí mezi silné výrobce WM komunikátorů, nebo vše skončí jen u jednoho modelu. První řešení se mi ale zdá mnohem reálnější.

- -
X1 je bezesporu jedním z nejvíce sledovaných Pocket PC poslední doby

Zdroj: The::unwired

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. ak bude bez HW klávesnice, tak to bude zaujímavé

 2. proč bez klávesnice? já teď chvilku neměl klávesnici (HTC Magician) a teď už mám (Loox T810) a k přístroji bez klávesnice bych se už nikdy nevrátil, navíc SE zatím nikdy nevyrobil stroj bez klávesnice

 3. Ja si myslim,ze rada Xperia urcite nebude mat Symbian. Na to maju radu P(a aj niektore dalsie ako K,W950…) s UIQ. Popravde UIQ je WM asi po clenky.

 4. Ne jako SE si říct nedá. X1 snad ještě ani není v prodeji a oni už se zase vytahujou s dalším modelem. Pak není divu, že neustále oddalují vydání toho kterého zařízení a odrazují tak zákazníky. To třeba takové HTC všechno vyvalí pár měsíců před prodejem a má to myslím mnohem lepší boom účinek než tady to uspěchané SE chvástání.

 5. tslany:
  X1 je s HW klávesou
  X2 by mohla byť bez HW klávesy.
  Ja proste tak moc na tom nepíšem, aby som potreboval HW.
  SMS, krátke poznámky, organizačné problémy, všetko čo v pohode napíšem na SW klávese.

 6. Anonymný Sobota, 27. Září 2008 5:10:
  Jo, ak to je na dlhé maily, to ano, ale ja čo napíšem tých pár slov sem tam ;).
  Skôr ide o to aby som bol informovaný na maily, aby som ich čítal, prezerať web,…
  Ale na plné využívanie by som si to bez HW tiež nevedel predstaviť

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).