Sony chystá Tablet Z s fullHD displejem: První informace

Sony představilo svůj Xperia Tablet S ještě v srpnu loňského roku a začátkem října jste si mohli přečíst i jeho plnohodnotnou recenzi na SmartManii. A navzdory tomu, že jeho hardwarové parametry nejsou vůbec špatné (Tegra 3 a 9,4″ displej s rozlišením 1280 x 800), japonská společnost se rozhodla svůj tablet z populární řady Xperia oživit a již připravuje nástupce s názvem Xperia Tablet Z.


Ilustrační obrázek: současný model Sony Xperia Tablet S, jak bude vypadat jeho nástupce se dozvíme na MWC

Včera se konečně dostaly na internet první informace o parametrech chystaného tabletu. Jeho displej údajně povyroste na 10,1 palců při rozlišení 1080p a původní čipová sada od nVidie by měla být nahrazena čtyřjádrovým Snapdragon S4 o taktu 1,5 GHz. Dále by měl být Xperia Tablet Z vybaven 2 GB paměti RAM, až 32 GB vnitřního úložiště a to vše bude živit akumulátor o kapacitě 6000 mAh. Z ostatních parametrů se můžeme těšit na čip NFC, Bluetooth 4.0 a sadu dvou fotoaparátů – ten hlavní o rozlišení 8 Mpix + akcesorní 2Mpix videokamerka na přední straně. Stejně jako u současného modelu s „eskem“ v názvu přetrvá odolnost vůči vodě i prachu a tato unikátní konstrukce prý bude mít pouze 6,9 milimetrů tloušťky. Informace o lokálním i globálním uvedení na trh nám zřejmě Sony prozradí na Mobile World Congressu v Barceloně, odkud vás jako obvykle budeme informovat živě.

Autor článku
Ruslan Botsyurko
Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku