Domů » Bleskovky » Sony chystá Tablet Z s fullHD displejem: První informace

Sony chystá Tablet Z s fullHD displejem: První informace

Sony představilo svůj Xperia Tablet S ještě v srpnu loňského roku a začátkem října jste si mohli přečíst i jeho plnohodnotnou recenzi na SmartManii. A navzdory tomu, že jeho hardwarové parametry nejsou vůbec špatné (Tegra 3 a 9,4″ displej s rozlišením 1280 x 800), japonská společnost se rozhodla svůj tablet z populární řady Xperia oživit a již připravuje nástupce s názvem Xperia Tablet Z.


Ilustrační obrázek: současný model Sony Xperia Tablet S, jak bude vypadat jeho nástupce se dozvíme na MWC

Včera se konečně dostaly na internet první informace o parametrech chystaného tabletu. Jeho displej údajně povyroste na 10,1 palců při rozlišení 1080p a původní čipová sada od nVidie by měla být nahrazena čtyřjádrovým Snapdragon S4 o taktu 1,5 GHz. Dále by měl být Xperia Tablet Z vybaven 2 GB paměti RAM, až 32 GB vnitřního úložiště a to vše bude živit akumulátor o kapacitě 6000 mAh. Z ostatních parametrů se můžeme těšit na čip NFC, Bluetooth 4.0 a sadu dvou fotoaparátů – ten hlavní o rozlišení 8 Mpix + akcesorní 2Mpix videokamerka na přední straně. Stejně jako u současného modelu s „eskem“ v názvu přetrvá odolnost vůči vodě i prachu a tato unikátní konstrukce prý bude mít pouze 6,9 milimetrů tloušťky. Informace o lokálním i globálním uvedení na trh nám zřejmě Sony prozradí na Mobile World Congressu v Barceloně, odkud vás jako obvykle budeme informovat živě.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

7 komentářů

 1. No, ta baterka… to rozlišení… Měl jsem za to, že Nexusem Tab je určeno, že FullHD (1080p) nebude standardem. To je bordel zase.

  • VVelda (neregistrovaný)

   Vždyť není, klidně na tom FullHD displeji můžete pouštět i 1080i obraz…

  • fero (neregistrovaný)

   Proč by mělo byt Nexusem Tab určeno, že FullHD (1080p) nebude standardem? :D :D :D

  • To neni bordel, různá rozlišení nepůsobí problémy, poměr stran je zachován. A displej s tak vysokým rozlišením dělá ztím jen Samsung.

  • Prave Full HD momentalne vyzera na standart a Nexus 10 nema problem ho emulovat v pripade potreby

  • Velda (neregistrovaný)

   Takových standardů jako Full HD je více. Dělá to z Full HD větší standard než je teď, když to používá Nexus, ať už byl standardizován dávno?

 2. Proč mi to UI připomíná Metro…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).