Sony chystá obří fotočip pro smartphony. Jako první jej překvapivě použije jiný výrobce

Sony Xperia 1 III recenze

Sony je ve světě smartphonů známo špičkovou fototechnikou, ostatně zkušenosti může čerpat ze samostatné divize zaměřující se na produkci bezzrcadlovek. Ty se nyní zúročí v novém čipu Exmor IMX800, který Sony podle známého leakera Digital Chat Station chystá. Japonská značka by jím ráda konkurovala jihokorejskému Samsungu, který své nejnovější fotosenzory představil v loňském roce.

V případě řešení od Sony se má jednat o největší fotočip, jaký byl až doposud u chytrých telefonů použitý. Konkrétně má mít velikost 1/1.1” a rozlišení 50 Mpx. Samsung se u svého čipu GN2 může pochlubit „pouze“ velikostí 1/1.12”.

sony photochip

Zajímavé jsou také spekulace, v jakém zařízení bude největší fotočip poprvé použit. Pokud byste očekávali Xperii, budete zklamáni. Má jít o vlajkové Xiaomi, konkrétně model 12 Ultra.

Sony je v mobilní fotografii dlouhodobě průkopníkem. Jeho poslední počin Sony Xperia 1 III se může pochlubit čipem o velikosti 1/1,7”, který produkuje jedny z nejlepších snímků na trhu.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku