Sony chystá fotočip pro vlajkové modely. Má skvělé parametry i unikátní vlastnost

Sony Xperia 1 III recenze

Fotočipy od společnosti Sony používá spousta výrobců smartphonů. Japonský gigant vyrábí senzory pro telefony snad všech cenových kategorií včetně vlajkových modelů, přičemž pro ty příští připravuje novou generaci. O jejích schopnostech s předstihem promluvil informátor Digital Chat Station.

Sony IMX 866: RGBW matice a velké pixely

Příští vlajkový snímač od Sony má nést označení IMX 866. V nabídce tak nahradí současný IMX 766, který najdeme například ve smartphonech OnePlus 9 Pro nebo Oppo Find X5 Pro. Sony pro nový čip chystá spoustu vylepšení, předně se má jednat o dual-frame senzor o fyzické velikosti 1/1,49″, jehož nativní poměr stran má být při záznamu videa 16:11 a při pořizování fotografií 4:3. Rozlišení snímače má být 50 megapixelů – mezigeneračně se tak má zvětšit fyzická velikost pixelů, což má být nápomocné při focení za zhoršených světelných podmínek.

Sony Xperia Pro I 1

Lepší zachytávání okolního světla má rovněž zabezpečit matice RGBW, která do klasické RGB matice přidává bílý subpixel. Ten má zároveň přinést vylepšenou barevnou přesnost, pokud se tedy Sony podaří správně vyladit veškeré algoritmy.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku