Domů » Bleskovky » Sony a ZTE údajně chystají smartphony s Windows Phone 8.1

Sony a ZTE údajně chystají smartphony s Windows Phone 8.1

Není tomu ani rok, kdy společnost Sony prohlásila, že operační systém Windows Phone je všem lhostejný. Nové informace však hovoří o tom, že japonský výrobce chystá smartphone postavený právě na platformě od Microsoftu. Tvrdí to redaktorka serveru theinformation.comJessica Lessin, která informaci údajně má z „důvěryhodného zdroje“. Současně ale dodává, že žádná dohoda mezi společnostmi ještě neproběhla a vše je tak ve stádiu příprav.

 
Ilustrační obrázek: Takto vypadal model Jolie, který v  minulosti chystala společnost Sony Ericsson

Sony kdysi vyrábělo chytré telefony s operačním systémem Windows Mobile a připravovalo dokonce i zařízení s Windows Phone 7 s kódovým označením Jolie, nakonec však z jeho uvedení sešlo. Pokud se skutečně dočkáme smartphonu Sony s Windows Phone 8, dá se očekávat, že bude v názvu mít slovo „Vaio“, jelikož pod tímto označením japonský výrobce prodává velkou škálu dotykových i nedotykových zařízení s Windows 8.

 

Sony však není jediným, kdo uvažuje o navrácení k systému od Microsoftu. Čínský výrobce ZTE, který přinesl smartphone ZTE Tania s Windows Phone 7.5, se údajně má k tomuto operačnímu systému vrátit během roku 2014. Oba výrobci podle všeho čekají na Windows Phone 8.1, jež přinese některé dosud oproti konkurenci chybějící prvky jako třeba notifikační centrum. Nakolik jsou dohady pravdivé se ukáže v následujících měsících.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments