Domů » Bleskovky » Sonos Radio nabízí bezplatný přístup k tisícovkám stanic

Sonos Radio nabízí bezplatný přístup k tisícovkám stanic

Společnost Sonos, která se specializuje na kvalitní multi-room ozvučení domácností, dnes spustila novou službu Sonos Radio. V rámci ní máte na výběr z více než 60 tisíc stanic z celého světa, a to včetně těch českých a slovenských (ty najdete pod záložkou Local radio).

Sonos radio 2
Sonos Radio v aplikaci Sonos pro macOS

Pokud v mobilní nebo desktopové aplikaci Sonosu položku Sonos Radio nevidíte, je nejprve nutné provést aktualizaci na nejnovější verzi.

Sonos radio

Během streamování stanic Sonos využívá pokročilých softwarových algoritmů, které se starají o plynulejší přechody mezi skladbami a reklamními znělkami či vstupy moderátorů. Software se rovněž snaží o vyrovnávání hlasitosti. Drobnou vadou na kráse je fakt, že všechny stanice se streamují s datovým tokem 128kbps.

Introducing Sonos Radio

Tip: přečtěte si naše podrobné recenze soundbaru Sonos Beam či přenosného reproduktoru Sonos Move.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

2 komentářů

  1. Chci se zeptat Sonos Rádio je pro android?
    Totiž klepl jsem si na záložku android a vyjel mě váš článek, ale nikde jsem tu apku pro android nenanasel. Díky za odpověď.

    • Kolega to píše v článku. Sonos Radio je součástí aplikace Sonos, která je dostupná pro Android. Nicméně pro poslech je nutné, abyste měl doma reproduktory od Sonosu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).