Domů » Bleskovky » Solitaire, Hledání min a Mahjong: Herní klasika pro Windows Phone

Solitaire, Hledání min a Mahjong: Herní klasika pro Windows Phone

Solitaire. Obyčený karetní pasiáns, který se stal celosvětově s příchodem stolních Windows zabijákem produktivity lidí, pracujících v kanceláři. Zřejmě nejhranější počítačová hra všech dob právě nyní přichází spolu se svými legendárními kolegy, Hledáním min a Mahjongem, na Windows Phone.

Microsoft Solitaire Collection

   

Je až k nevíře, že Microsoft vydal Solitaire pro Windows Phone až nyní. Na druhou stranu se nejedná pouze o samotný Solitaire, ale o celou kolekci karetních her – Klondike, FreeCell, Spider, TriPeaks, Pyramid a Solitaire. Hra je zpracována ve stejném duchu, jako její verze pro Windows 8 a to včetně podpory Xbox LIVE. Díky ní můžete sbírat herní bonusy, sledovat své statistiky a porovnávat své úspěchy se svými přáteli. Hra také nabízí možnost přerušit hru na mobilním telefonu a pokračovat na svém tabletu nebo počítači s Windows 8. Kéž by tuto funkci měly všechny Xbox hry, které vyšly pro obě platformy (například Angry Birds). Hra zabírá 42 MB a je k dispozici zdarma pro všechna zařízení s Windows Phone 8.

Odkaz na WP katalog

Microsoft Minesweeper

   

Hledání min již pro Windows Phone dříve vyšlo pod názvem Minesweeper, nyní je na Store nová verze s názvem Microsoft Minesweeper. Stejně jako předchozí verze, i tato je vybavena integrací Xbox LIVE, takže umožňuje získávat herní bonusy a porovnávat statistiky v žebříčcích se svými přáteli. Obměněna byla grafika i zvuky a stejně jako Microsoft Solitaire Collection nabízí možnost ukládat hru a pokračovat ve hraní na jiném zařízení s Windows Phone 8 nebo Windows 8. Hra je zdarma, má velikost 28 MB a podporuje všechna Windows Phone 8 zařízení.

Odkaz na WP katalog

Microsoft Mahjong

   

Poslední herní klasikou ze stolních počítačů je hra Mahjong. Jde o starou čínskou hru, v níž je zapotřebí hledat shodné nebo významově podobné dvojce kamenů, které jsou na sebe naskládány v různých útvarech. Cílem je odstranit veškeré kameny z obrazovky. Hra nabízí krásné grafické zpracování, relaxační hudbu a několik obtížností pro začínající i pokročilé hráče. Rovněž je zde podpora Xbox LIVE se všemi sounáležitostmi, stejně jako možnost pozastavit hraní a navázat na jiném zařízení s operačním systémem Windows. Hra má velikost 33 MB a je zdarma pro všechna Windows Phone 8 zařízení.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).