Sněhové zpravodajství: Kam vyrazit na lyže? (přehled aplikací pro Android)

Chystáte se vyrazit na lyže? Máme pro vás tipy na několik zajímavých aplikací pro Android, které vám pomohou s rozhodováním a zjištěním informací o sněhovém zpravodajství.

Zimní sezóna je v plném proudu a tak je na čase podívat se na aplikace, které vám pomohou s rozhodováním, do jakého lyžařského střediska vyrazit. Pokud vás bude zajímat stav sjezdovek na území České republiky, máme pro vás čtyři tipy na zajímavé aplikace. Všechny jsou zdarma dostupné na Google Play.

iSKI Czech

Aplikace od vývojáře Intermaps, který má na svém účtu lyžařské aplikace pro většinu zemí, se řadí na pomyslný vrchol zimní zpravodajství. Vyhledávat střediska můžeme podle názvu, vzdálenosti od vaší pozice, podle počtu vleků, výšky sněhu nebo podle mapy. Také zde nechybí možnost vytvořit list svých oblíbených středisek.

   

V základním zobrazením vidíte střediska a informace ohledně počtu vleků v provozu, výšky sněhu a vzdálenosti. Po rozkliknutí střediska je možnost nahlédnout také na jeho mapu. Pokud středisko disponuje webovými kamerami, není problém si je zobrazit, a to včetně videa. Najdeme zde i podrobné informace o vlecích a sjezdovkách. Z karty střediska je možné se i přímo nechat navigovat na parkoviště.

  

Pokud vás neodradí relativně nenápadná reklama od nejmenovaného výrobce automobilů, je iSKI velice povedená aplikace pro každého lyžaře si snowboardistu. Jen je nutné počítat s tím, že se sem tam v aplikace objeví nějaké to slovíčko v angličtině.

-

Klady (+)

– rychlé načítání informací
– vyhledávání podle mapy
– webové kamery

Zápory (-)

– reklama
– neúplné české prostředí

Ski Info CZ/SK

Tato aplikace pochází od českých vývojářů uLikeIT. I zde je možnost třídit střediska podle abecedy, ale o něco lépe něž v případě předchozí aplikace. V základním zobrazení vidíme počasí, název střediska, vzdálenost a výšku sněhové pokrývky. Zde se nám řadí podle abecedy hory a až poté samotné střediska, což je o něco přehlednější.

   

Aplikace poskytne podrobné informace o výšce sněhu, počasí, snowparcích, lanovek a stavu sjezdovek včetně délky, převýšení a obtížnosti. Jako bonus tu máme záložku „Události“, kde naleznete odkazy na různé akce pořádané v lyžařských střediscích. Náhled webkamer je zde pouze ve statickém podání.

-

Klady (+)

– rychlé načítání informací
– čistý design
– události 

Zápory (-) 

– pád aplikace při ruční aktualizaci

Snowhit

Mnozí tento program možná budou znát pod původním názvem Ski Map. Aplikace s velkým potenciálem, ale množstvím chyb. Zde již autor pokryl kromě středisek v ČR i zbytek Evropy. Bohužel aplikace obsahuje celkem dost chyb. Vyhledávání je možné pouze podle abecedy a bez možnosti zobrazení pouze českých hor. I při nastavení metrického systému stále ukazuje výšku sněhu a teplotu v imperiálních jednotkách (pouze u některých zařízení).

   

Při pohledu na webkamery ukazuje i záběry z jiných středisek. Chybí zde jakékoliv informace ohledně vleků nebo sjezdovek. Ale důvod proč tuto aplikaci používat tu je – jako jedna z mála zobrazuje i trasy pro běžkaře. Bohužel bez jakýkoli dalších informací o náročnosti trasy.

-

Klady (+)

– informace o běžkařských tratích
– střediska celé Evropy

Zápory (-)

– nemožnost nastavení jednotek (u některých zařízení)
– webkamery ukazují špatné záběry

Horská služba

Hlavním úkolem této aplikace není informovat o sněhové situaci, Horská služba slouží k rychlému a jednoduchému zavolání pomoci, a pokud se vydáváte do náročnějšího terénu, rozhodně by ve vašem zařízení neměla chybět. Po zadání vašeho telefonního čísla se zobrazí hlavní obrazovka, kde vidíte nejbližší středisko a základní informaci o teplotě a výšce sněhu.

   

V aplikace je uloženo a poměrně dobře vysvětleno desatero Horské služby, která vám pomůže v případě problémů. Dále aplikace obsahuje informace o první pomoci, lavinových nebezpečích a pravidlech chování na sjezdovkách.

-

Klady (+)

– užitečné informace
– přehlednost

Zápory (-)

– reklama

Autor článku
Radek Hübl
image/svg+xml
+

Kapitoly článku