Domů » Bleskovky » Snapdragon 835: verze pro počítače a smartphony se odlišují. Jaké jsou rozdíly?

Snapdragon 835: verze pro počítače a smartphony se odlišují. Jaké jsou rozdíly?

Na konferenci Qualcomm Snapdragon Tech Summit byly v tomto týdnu představeny první počítače s Windows 10 poháněné ARMovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 835. Jedná se o čip, který pohání většinu letošních vlajkových smartphonů, jeho „počítačová“ verze má však několik odlišností. Pokud na stránkách Qualcommu porovnáme specifikace Snapdragon 835 Mobile Platform a Snapdragon 835 Mobile PC Platform, zjistíme, že čip pro počítače je v lecčems ochuzen.

Chybí mu například podpora Wi-Fi 802.11ad, což je standard určený pro rychlé přenosy na krátké vzdálenosti běžící na 60 GHz. Absence podpory bezdrátového nabíjení WiPower tolik překvapující není, zmíněna však není ani podpora rychlého nabíjení Quick Charge 4. Ve specifikacích také nenajdeme zmíněn NFC čip, podle serveru Neowin by však přítomen být měl.

Asus a HP představily první počítače se Snapdragonem 835 s výdrží přes 20 hodin

Snapdragon 835 pro počítače vítězí ve vyšších taktech procesoru, na počítači Asus NovaGo běží s taktem 2,6 GHz, zatímco maximum pro smartphony je 2,45 GHz. Jinak se obě verze mezi sebou nijak neliší, nezbývá tak netrpělivě čekat na výkonnostní testy prvních počítačů s tímto čipsetem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments