Domů » Bleskovky » Snapdragon 835: verze pro počítače a smartphony se odlišují. Jaké jsou rozdíly?

Snapdragon 835: verze pro počítače a smartphony se odlišují. Jaké jsou rozdíly?

Na konferenci Qualcomm Snapdragon Tech Summit byly v tomto týdnu představeny první počítače s Windows 10 poháněné ARMovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 835. Jedná se o čip, který pohání většinu letošních vlajkových smartphonů, jeho „počítačová“ verze má však několik odlišností. Pokud na stránkách Qualcommu porovnáme specifikace Snapdragon 835 Mobile Platform a Snapdragon 835 Mobile PC Platform, zjistíme, že čip pro počítače je v lecčems ochuzen.

Chybí mu například podpora Wi-Fi 802.11ad, což je standard určený pro rychlé přenosy na krátké vzdálenosti běžící na 60 GHz. Absence podpory bezdrátového nabíjení WiPower tolik překvapující není, zmíněna však není ani podpora rychlého nabíjení Quick Charge 4. Ve specifikacích také nenajdeme zmíněn NFC čip, podle serveru Neowin by však přítomen být měl.

Asus a HP představily první počítače se Snapdragonem 835 s výdrží přes 20 hodin

Snapdragon 835 pro počítače vítězí ve vyšších taktech procesoru, na počítači Asus NovaGo běží s taktem 2,6 GHz, zatímco maximum pro smartphony je 2,45 GHz. Jinak se obě verze mezi sebou nijak neliší, nezbývá tak netrpělivě čekat na výkonnostní testy prvních počítačů s tímto čipsetem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Ja som zvedavý na reálne testy v nasadení. Ci je to fakt porovnateľne s U-čkovymi i7 haswell, a tohtoročnými Core M.

 2. Jak je to vůbec u těchtoo počítačů s programy? Jsem odkazán pouze na Store? Pokud ano, k čemu to potom je? Jak dopadly WinRT víme.

  • Jakub Karásek

   Na počítačích běží verze Windows 10 S, která umožňuje instalovat pouze aplikace z Microsoft Store. Je však možný upgrade na Windows 10 Pro (do půlky příštího roku zdarma), s nímž přijde podpora pro aplikace i z jiných zdrojů. Ty budou emulovány a pojedou pouze 32bitové aplikace.

  • Upgrade na win pro z win s zdarma – podpora uwp store apps a 32bit klasickych app, vyjma app ako steam ci antivir

  • Takže mě osobně k ničemu. 32 bitové aplikace jsou středověk, store je poloprázdný. Jak můžou někteří zdejší uvažovat, že jim to nahradí surface, to opravdu nechápu. Je vidět k čemu to mají – k šmudlání prstem v edge.

  • No nevím, aplikace, které vyžadují 64bit (tedy 4GB+ RAM) na takovém stroji stejně nepojedou, tak to nebude zas taková tragédie. Surface Pro to samozřejmě nenahradí, je to spíš pro takové ty tablety do 10k Kč.

  • Má to emulátor x86(_64?) a aplikácie sa nemusia inštalovať z windows store.

  • Ak das win 10 pro tak nemusia zo store – emulator x86 ano (32 bit apps)

  • Tak koukám,že půlka věcí je fuč – rychlé wifi,rychlý nabíjení…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).