Snapdragon 8 Gen 2 dorazí dříve než obvykle. Známe datum premiéry

snapdragon 8 gen 1 reference design outdoors

Qualcomm minulý měsíc představil Snapdragon 8+ Gen 1, což je aktuálně nejvýkonnější čipset pro smartphony s Androidem. Jedná se o „mezigenerační“ model, který vyplňuje prostor mezi loňským Snapdragonem 8 Gen 1 a připravovaným Snapdragonem 8 Gen 2. Hlavní řady svých vlajkových čipsetů Qualcomm obvykle představuje na svém výročním summitu na začátku prosince, ovšem letos možná bude rychlejší.

qualcomm web leak snap8 gen2

Qualcomm zřejmě omylem na svých webových stránkách zveřejnil informace o termínu konání letošního ročníku Snapdragon Summitu – celá akce se má odehrát mezi 14.–17. listopadem, což je o dva týdny dříve než v minulých letech. Nové čipsety Qualcomm obvykle odhaluje na keynote v první den, přičemž podrobné informace o jejich výbavě zveřejňuje o den později. Kompletní parametry Snapdragonu 8 Gen 2 bychom tak mohli znát 15. listopadu, pokud je ovšem nějaký únik nevyzradí dříve.

Před nedávnem se na webu objevily první střípky, které naznačují, že Qualcomm letos použije velice netradiční složení procesorové jednotky, a tedy 1× Cortex-A73, 2× Cortex-A720, 2× Cortex-A710 a 3× Cortex-A510. Jak se to projeví na celkovém výkonu a jaké další novinky příští vrcholný čipset přinese, to se dozvíme na podzim.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku