Domů » Články » SMS zprávy včetně grafických ikonek + exkluzivní kolekce se stovkou smajlíků pro naše čtenáře

SMS zprávy včetně grafických ikonek + exkluzivní kolekce se stovkou smajlíků pro naše čtenáře

Smajlici v SMS exkluzivne na SmartMania.czTaké se vám líbí systém, jakým se například na telefonech od Sony Ericssonu zobrazují smajlíci v textových zprávách, kde jsou speciální textové symboly interpretovány jako obrázek? Pro kapesní počítače se systémem Windows Mobile 5.0 a 6/6.1 vytvořil Roozbeh Gholizadeh šikovnou utilitu SmileySMS, která tuto funkci zvládá na výbornou. V tomto návodu si jednotlivé funkce programu podrobně představíme a jako bonus pro vás máme speciální kolekci čítající rovnou 100 smajlíků, kterými můžete vaše textové zprávy obohatit. Autorem těchto smajlíků je Ivan Mantsurov, a sekat jste se s nimi mohli například u komunikačních programů jako je QIP nebo mChat.

SmileySMS ve svých prvních verzích nevykazoval příliš dobré známky stability, to se ale s novými buildy podstatně zlepšilo a nyní se aplikace chová velice stabilně, bez problémů mi funguje na Pocket PC s Windows Mobile 5.0 i 6. Starší verze jsou kompatibilní i s WM2003/SE, nicméně autor jejich vývoj pozastavil a nyní se plně věnuje pracím na novějších verzích.

-
Původní smajlíci nejsou příliš atraktivní

Instalace a konfigurace
Nejprve si stáhněte ZIP soubor z naší Download sekce a rozbalte jej. Výsledný CAB překopírujte do vašeho zařízení a nainstalujte, poté doporučuji provést softwarový restart. Pokud nevíte, jak se CAB soubory instalují, zde je návod. Pokud se vám program nebude líbit nebo se bude chovat nestabilně, je možné jej kdykoliv odinstalovat.

Po nainstalování se zaměříme na nastavení SmileySMS, které najdete v nabídce Start/Settings/System – SmileySMS (Start/Nastavení/Systém pro lokalizované verze OS).

Program vám nabízí tyto funkce
– zobrazení grafických smajlíků (včetně animovaných) přímo v textových zprávách
– možnost vypnout animace (GIF) a zobrazovat pouze statické smajlíky
– fix doručenek (výpis zpráv)
– nastavení vlastních zvuků pro SMS (mp3, ogg, wav)
– aktivace vibrací při příchozí SMS
– můžete si nastavit, kolikrát se má přehrávaný zvuk opakovat
– zobrazení notifikací včetně smajlíků (tuto funkci doporučuji vypnout a ponechat standardní WM notifikace, smajlíků si užijete dosyta přímo v textových zprávách)
– zobrazení originálních systémových notifikací

Vlastní smajlící + SmartMania.cz SmileySMS pack

Pár řádků na úvod
Jakmile si program nastavíte podle svých požadavků, můžete jej začít používat. Autor společně s aplikací dodává okolo 25 smajlíků, které ale působí trochu obyčejně, a tak jsem se rozhodl strukturu a definice smajlíků kompletně překopat a výsledkem je balíček s rovnou stovkou smajlíků. Naleznete v něm jak základní ikonky pro běžné použití, tak i velké množství speciálních smajlíků pro různé události a vyjádření pocitů. Každý smajlík je definován přesným výrazem, u některých obrázků jsem přidal výrazů několik. Některé výrazy začínají hvězdičkou (viz. definice výrazů), aby nedocházelo k nechtěnému zaměňování textu za obrázky. Podmínkou pro zobrazení speciálních smajlíků je, aby měl příjemce také nainstalovaný tento SmartMania.cz SmileySMS pack, jinak se mu obrázky nezobrazí a uvidí pouze text. To platí i v případě, že se rozhodnete vytvořit si balíček vlastní.

- -

Funkčnost balíčku jsem otestoval s přítelkyní a několika přáteli, a snažil se co nejlépe odladit definice a výrazy speciálních smajlíků tak, aby nedocházelo k již zmíněnému nechtěnému zaměňování u některých slov a duplikování výrazů. Jednotlivé definice si můžete prohlédnout v této tabulce, kterou si rovněž můžete stáhnout v kapesní verzi (html stránka s obrázky). Tu si stačí nahrát do komunikátoru a  otevřít v internetovém prohlížeči. Nedoporučuji však používat Pocket Internet Explorer, jelikož ten umí zobrazit animovaně jen prvních 10 smajlíků pro náhled a zbytek už jsou jen statické obrázky, a z toho nepoznáte, jak smajlík přesně vypadá. Opera Mobile si se zobrazením 100 animovaných smajlíků bez problémů poradí.

Instalace nových smajlíků
Z tohoto odkazu si stáhněte náš SmartMania.cz SmileySMS pack a zip soubor rozbalte ve vašem PC. Z výsledné složky překopírujte všechny soubory (*.gif + *.txt, celkem 102 souborů) do vašeho Pocket PC do adresáře, kde máte SmileySMS nainstalovaný. Nejčastěji je to složka /Program files/Roozbeh GHolizadeh/SmileySMS. Původní soubory ze zařízení přepište! Pokud si chcete udělat zálohu starých smajlíků, jednoduše obsah složky překopírujte jinam.

- -
Velká kolekce nových smajlíků

Gif soubory obsahují smajlíky samotné a číslují se v pořadí 0-99. V textovém souboru Smileydata.txt jsou nadefinovány jednotlivé výrazy, které smajlíky při psaní vyvolávají (číslo za textem udává jméno gif souboru bez přípony). V případě potřeby si takto můžete vytvořit i vlastní sadu smajlíků, opět ale nezapomeňte, že pokud upravíte jejich definice, je nutné, aby příjemce používal zcela shodný Smileydata.txt soubor, jinak se mu smajlíci nemusejí zobrazovat.

Se smajlíky dostanou vaše zprávy nový rozměr
Běžnou textovou zprávu můžete díky grafickým smajlíkům podstatně vylepšit, pojďme se podívat, jak by vypadala klasická textovka bez smajlíků:
“Cau Jirko, ted posloucham music a pak pujdu tancovat a asi tam priletim pozdeji, protoze jdu jeste hrat tenis, nevadi?“

Nyní si do zprávy dosadíme definice pro smajlíky:
“Cau Jirko >:o, ted posloucham *tuc a pak pujdu tancovat dance a asi tam priletim witch pozdeji, protoze jdu jeste hrat tenis *tenis, nevadi? *plati

Ve finále se vám na komunikátoru zpráva zobrazí takto:
“Cau Jirko >:o“ width=“39″ height=“34″ /></u>, ted posloucham <u><img loading= a pak pujdu tancovat dance a asi tam priletim witch pozdeji, protoze jdu jeste hrat tenis *tenis, nevadi? *plati

-
Reálné zobrazení zprávy

Definice smajlíků

Smajlík Definice
:-) :)
(:
:-)
=)
(=
*tyty *tyty
:-( :-(
:(
):
;-) ;-)
;->
;)
(;
;>
:-P :-P
:P
8-) 8-)
8)
:-D :-D
:D
*chjo *chjo
:-O :-O
:O
:-* :-*
:'-( :‘-(
:'(
*pst *pst
pssst
*buch *buch
*tuk *tuk
O-) O-)
O)
*urazeny *urazeny
*nastvany
hihi hihi
>:o“ width=“39″ height=“34″ /></td> <td>>:o<br />devil<br />dabel</td> </tr> <tr> <td><img loading= *posloucham
*tuc
muck muck
;-*
;*
*ble *ble
*fuj
fuuuj
tired tired
*stop *stop
kiss kiss
withU
rose rose
@)->–
good good
*pivo *pivo
*drink
<3 S2
bomb

bomb
*bum

sos sos
help
fuck fuck
wtf
WTF
crazy crazy
*ok *ok
bongo bongo
*starost *starost
*bravo *bravo
*potlesk
LOL LOL
lol
ROFL
rofl
ehhh ehhh
*ee *ee
muhehe muhehe
*ne *ne
dance dance
yooo yooo
jooo
hands hands
bye bye
yop yop
*zed

*zed
zdi
wall

*psat *psat
type
write
*mno *mno
mnooo
bryden bryden
hayaa hayaa
*relax *relax
pohoda
smoke smoke
*che *che
*ucesat *ucesat
peace peace
jaaaj jaaaj
*aaa *aaa
*monokl *monokl
nikdeNic nikdeNic
*hawaii *hawaii
*sirka *sirka
fire
*strelba *strelba
*brokovnice
*uaa *uaa
:->“ width=“37″ height=“25″ /></td> <td>:-><br />:></td> </tr> <tr> <td><img loading= medic
nurse
love love
glass glass
angry angry
tutu tutu
look look
mirror
takJo takJo
4U 4U
easy easy
*skyt *skyt
bruhaha bruhaha
omg omg
OMG
jojo jojo
jj
suicide suicide
work work
drill
*prask *prask
*poklona *poklona
*smekam
hepcik hepcik
*spat *spat
sleep
spinkam
placnemSi placnemSi
facka facka
raiden raiden
*skleb *skleb
pomozMi pomozMi
toOn toOn
*obrazek *obrazek
*malovani
paint
gym gym
*posilovat
posilovna
moveU moveU
witch witch
*tenis *tenis
*lukostrelba *lukostrelba
*plati *plati
ctu *ctu
*cist
*noviny
*hra *hra
play
angel angel

Stáhnout tuto tabulku v HTML pro offline prohlížení.
-


Autorem smajlíků je Ivan Mantsurov. Za programem SmileySMS stojí Roozbeh Gholizadeh a za definicí smajlíků moje maličkost.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

23 komentářů

 1. Výtečně! Super prográmek. Díky moc.

 2. Když se podívám na Vistu, musim říct LOL. Ale když se podívám na todle, musím říct WOW! Dobrá práce, jen tak dál a ať se daří při dálším pokusu

 3. Preco detske? Podla mna je to fajn, prijemne ozivenie „suchych“ sms Len mne to na Kaiserovi sa nechce nejak rozhybat

 4. na kaiserovy uz to slape jak ma… kde mas problem???

 5. dobra otazka, ale myslim ze to neviem nainstalujem, aj smajlov smartmania pack som skopiroval, ale vysledok nula bodov,

 6. taky mi to nejak nefunga, v sms se mi zobrazuje klasicky kod > :-* a ne smajlici. pritom v nastaveni je to zaskrtnute. HTC Cruise

 7. to jsem predpokladal. v prichozich (ani ve starych, ani v prave nove prijatych) se nezobrazuji, ani po restartu

 8. EDIT: tak uz to funguje, asi po tretim restartu

 9. hm tak niekomu to ide a niekomu nie . .

 10. Radek Hübl

  no s tim pozdim u toho klasickyho () mas pravdu…

 11. jo me to taky dojebalo uniho..
  mam WM6.1 a tedka mi nechtej chodit ani smsky..;/ tak nevim..

 12. ale nastavis chce to jen SR

 13. divne… hodil jsem to na vsechny telefony co mam ted doma (kaiser, cruise, A 501) a na vsech slape po malzch porodnich bolestech napros v poradku…

 14. Ne, je to určeno jen pro Pocket PC s Windows Mobile.

 15. Podívej se znovu do nastavení SmileySMS, zda máš zapnutou funkci nahrázování textu za smajlíky v Inboxu? A pak si zkus poslat testovací zprávu a uvidíš, zda to půjde.

 16. Jirko prosim Te, zkousel jsi definovat smajliky? jde mi o to, ze na qipu se stydlivy smajlik zobrazuje pod kodem :-[ ale v tomto programku jinak. kdyz kod zmenim, smajlik se nezobrazi, zase pouze jen ten kod. ani SR nepomohl. nemuze to byt tim, ze smyliesms (asi) neumi hranatou zavorku? diky!

 17. Já sem ty smajlíky pro tenhle pack definoval všechny ručně, ale jak je to s tou interpretací [ ] závorek opravdu netuším, ale tak – použij nějaké jiné, se kterými SmileySMS problém nemá.

 18. diky Jirko, uz to zacalo fungovat – restart sice nepomohl, ale rozjelo se to

 19. ten programek vypadal fakt slibne ale kdyz jsem ho nanstaloval tak my prestal jit skype a ten je dulezitejsi nez nejaky obrazky ve sprave ale skoda jestly mel nekdo stejny problem a vyresilho rad bych vedel jak

 20. tak uz jsem to konecne rozchodil i se skype ale vzdy kdyz mi prijde sms tak se mi objevi okno z widousu a tam je sprava napsana normalne a pak okno od toho programu. jde to udelat abych se my to zobrazovalo rovnou do okna z widousu nebo slo by to okno nejak vypnout???? pleas poradte jak dekuji

 21. Zdravím lidičky, tak jsem také nainstaloval tento prográmek, ale pokaždé, když jsem vložil smailika, tak mi to hodilo na MMS odeslání. Nastavil jsem vše podle návodu a pokaždé to je stejné. Kde může být chyba ? Při jednom smailikovi je velikoss zprávy 300kB

 22. Lida (neregistrovaný)

  Muzu se zeptat zda neplanujete udelat stejny krasny smajliky i do androidu?:)

 23. ctitelka****** (neregistrovaný)

  je to super ti smajlíci jsou dobří kdo seemnou souhlasí???????:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).