TOPlist

Smartphony Pixel trápí kuriózní problém, stačí pustit toto video

Smartphone Google Pixel 7 Pro na tiskovém snímku
  • Spuštění jednoho konkrétního videa způsobuje spadnutí celého systému a následný reboot 
  • Google prý chybu opraví v březnovém updatu 

Některé smartphony Google Pixel postihla zvláštní chyba. Při snaze o načtení jednoho videa prostřednictvím aplikace YouTube dojde k rebootu telefonu. Týká se to převážně modelů Pixel 7 a Pixel 7 Pro, jsou ale i záznamy o stejné chybě u starších modelů Pixel 6 a Pixel 6a. Jedná se o video Alien 4K HDR z filmu Aliens. 

Ačkoliv Google nevysvětlil, proč se tato chyba objevila, v březnovém updatu má být opravena. Do té doby si majitelé Pixelů musí sledování videí o vetřelcích odpustit.

Na Redditu k tomuto problému vzniklo samostatné vlákno, kde někteří uživatelé hlásí také dočasné problémy s připojením k mobilní síti, které nastávají právě po zmíněném rebootu. Ty ale většinou do několika minut nebo po dalším rebootu odezní. Naštěstí se tedy nejedná o závažnou komplikaci.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku