Smartphone Oppo Find 5 představen: 5″ fullHD displej, quad-core a 2 GB RAM

V našich končinách poměrně neznámý výrobce Oppo představil svůj nový vlajkový model Find 5, který lze bez váhání zařadit mezi nejvýkonnější smartphony současnosti. Co vás při prvním pohledu na zařízení zaujme, je jeho obří IPS displej s úhlopříčkou 5″ a jemným rozlišením 1080 x 1920 pixelů (440 ppi). O dostatek výpočetního výkonu se postará čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 Pro (APQ8064) s taktem 1,5 GHz a akcelerátor grafiky Adreno 320. Další hardwarová výbava zní neméně zajímavě a zahrnuje 2 GB operační paměti, Wi-Fi, A-GPS, Bluetooth 4.0, NFC a podporu pro 3G/4G (LTE) sítě.

   

Na hliníkových zádech telefonu si své místečko našla čočka 12Mpx fotoaparátu (dodavatelem je Sony) s CMOS snímačem a přisvětlovací LED diodou. Je tedy velmi pravděpodobné, že se uživatelé mohou těšit na nadprůměrně kvalitní snímky. Pro aplikace a ostatní data pak bude k dispozici interní paměť s kapacitou 16 či 32 GB. Do 6,9 mm tenkého těla z jednoho kusu hlíníku (unibody konstrukce) se výrobci podařilo vměstnat akumulátor s velice slušnou kapacitou 2 500 mAh. Nedávno představený HTC J Butterfly může jen tiše závidět.

OPPO X907 Finder OPPO Find 5 The thinnest mobile phone in the world UNBOXING

Oppo Find 5 běží na operačním systému Android 4.1, který je dále obohacen o grafickou nadstavbu. Pokud si nyní říkáte, že takto úžasná hardwarová výbava bude jistě vykoupena přemrštěnou cenou, jste na omylu. Oppo Find 5 se totiž na čínském trhu začne prodávat za příjemných 3000 CNY (zhruba 9 000 Kč bez DPH) v 16GB provedení a za 3300 CNY (zhruba 10 000 Kč) s kapacitou paměti 32 GB. To je dle mého názoru bezkonkurenční nabídka. Zároveň mě ale rmoutí představa, že se tohoto výkonného krasavce na starém kontinentu zřejmě nedočkáme, tedy alespoň ne oficiální cestou.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku