Smart Volume Control: Propracovaná správa profilu na Androidu

Nový počin českých vývojářů opět posouvá možnosti operačního systému Android o kus dále. Těžko totiž budete hledat propracovanější aplikaci pro správu profilů s celou řadou bonusových funkcí. K hlavním výhodám patří také vysoká míra přizpůsobitelnosti, abyste byli se vzhledem aplikace a mnoha přiloženými widgety spokojeni.

Jak již zaznělo, hlavní devízou programu jsou tedy profily. Nejde však o nějakou primitivní správu, protože možnosti nastavení jsou velmi široké. Pro každý z nich můžeme mimo hlasitostí nastavit také připojení/odpojení WiFi, Bluetooth nebo například zapnutí módu letadlo. Profily poté můžeme přepínat buď ručně, pomocí tzv. chytrého plánování (závislost na čase či na událostech v kalendáři) a nebo podle vaší polohy. Nelze nezmínit také dvě zajímavé funkce, kterými je změna hlasitosti dle rychlosti jíž se pohybujete či tzv. mód sluchátek, kdy po jejich připojení se zapnou zvuky a po odpojení se telefon opět ztiší. Další vychytávkou je volitelná detekce tichého režimu, jež umožňuje nastavení časovače na jeho vypnutí. Nutno ale podoktnout, že velká část výše zmíněných funkcí je až součástí placené plné verze.

- -
Plná verze / Lite verze 

Kromě té, která je nyní ve 40% slevě za necelých 50 Kč si totiž aplikaci můžeme vyzkoušet i díky verzi Lite, jež obsahuje alespoň základní správu profilů a není ochuzena ani o widgety. Je pozitivní, že i čeští vývojáři občas vypustí do světa nějakou kvalitní aplikaci a nezbývá než doufat, že tato není posledním případem.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku