TOPlist

Sluchátka Sony WH-CH720N mají čip z top modelu WH-1000XM5. Prémiové ANC za příjemnou cenu?

WH CH520 Beige Insituation Large min
  • Dražší model WH-CH720N nabídne pokročilé ANC a výdrž 35 hodin 
  • Levnější WH-CH520 ANC nemají, ale zvládnou až 50 hodin přehrávání 
  • Ceny jsou nastaveny na 1 499 korun a 2 999 korun. Prodej začne v březnu 

Sony nám ukázalo dva nové modely sluchátek, která si připravilo pro letošní rok. V obou případech se jedná o náhlavní konstrukci, ale WH-CH720N jsou cirkumaurální (obepínají celé ucho a opírají se o jeho okolí), přičemž WH-CH520 supraaurální (leží přímo na uchu).

WH-CH720N

Ačkoliv jsou to nové modely, samozřejmě nespadly z nebe. WH-CH720N vychází ze staršího WH-CH710N, tentokrát si ale vypůjčily čip z vlajkového modelu WH-1000XM5, který jsme před časem recenzovali. Díky tomu bychom se zde měli dočkat podobných kvalit minimálně v rámci ANC. Úroveň eliminace okolního hluku bude možné nastavit prostřednictvím aplikace, stejně jako je tomu u zmíněného dražšího modelu.

V každém náušníku jsou ukryty dva mikrofony, které nezajišťují jen pokročilé ANC ale také prvotřídní telefonní hovory. Nově mají mít i speciální ochranu proti větru. Kombinace nízké hmotnosti (192 g) a cirkumaurální konstrukce s měkkými náušníky z umělé kůže by měla předznamenávat velmi pohodlná sluchátka.

WH CH720N Blue Insituation Large min

Z hlediska výdrže na baterii se můžeme těšit na 35 hodin provozu s aktivovaným ANC. Nezapomnělo se ani na rychlé dobíjení, které zajistí celou hodinu poslechu při nabíjení v délce pouhých tří minut. Model WH-CH720N bude v prodeji v černé, modré a bílé barvě od března, přičemž cena byla stanovena na 2 999 korun.

WH-CH520

Pokud ale nepotřebujete ANC a raději oceníte delší výdrž, možná vás zaujme spíše levnější model WH-CH520. Ten na jedno nabití zvládne 50 hodin provozu a i přes větší a pohodlnější polstrování váží pouhých 147 gramů.

Vestavěné mikrofony zde nezajišťují ANC ale pouze telefonní hovory. Rychlé nabíjení v tomto případě nabídne 1,5 hodiny provozu za 3 minuty nabíjení. U obou novinek se můžeme těšit na technologii DSEE, která vylepšuje poslech v reálném čase, ale i Multipoint připojení k více zařízením zároveň nebo podporu hlasových asistentů.

WH CH520 White Sound Large min

Nemůžeme ale čekat kodeky aptX nebo LDAC. Model WH-CH520 bude v prodeji v černé, modré, bílé a béžové barvě taktéž od března za cenu 1 499 korun.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku