Slabší hardware není pro Windows 11 překážkou. Běží i na Xiaomi Mi 8

Windows 11 13 1

Po představení operačního systému Windows 11 se na Microsoft strhla vlna kritiky, která se týkala podle mnohých přemrštěných hardwarových nároků. Ale jak se říká, kde je vůle, tam je i cesta. Šikovným kutilům se podařilo rozchodit poslední sestavení Windows 11 na dnes už obstarožním Xiaomi Mi 8.

Spustit Windows 11 na staré vlajkové lodi od Xiaomi je jedna věc, zajistit jeho funkčnost je však už trochu jiné kafe. Kutilové na plném zprovoznění neustále pracují a už nyní potvrdili, že správně pracuje například Wi-Fi, správa napájení či práce s grafickým čipem.

Bohužel je ale plnohodnotné zprovoznění Windows 11 na Xiaomi Mi 8 stále v nedohlednu. Mezi zaznamenané potíže stále patří špatné fungovaní ovladačů pro Bluetooth či obtíže grafického čipu se spouštěním x64 programů. Nicméně se očekává, že i tyto problémy budou časem vyřešeny a systém Windows 11 bude schopen plného provozu i na Xiaomi Mi 8.

Windows 11 běží i na starých smartphonech: stačí jen vědět, jak na to

Nutno podotknout, že se nejedná o jediný chytrý telefon, který zvládne spustit Windows 11. Nadšenci úspěšně portovali nejnovější Windows například na legendární Lumii 950 XL, OnePlus 6T, Xiaomi Pocophone F1 či Samsung S9+.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku