TOPlist

Skype pro WP zatím nebude funkční na „Tango“ telefonech

Před několika dny se v Marketplace objevila finální verze aplikace Skype 1.0. Ta je určena pro telefony s operačním systémem Windows Phone 7.5 s minimálně 512 MB operační paměti RAM. Tento požadavek splňují všechny smartphony, u tzv. „Tango“ telefonů však nastane problém. Konkrétně se jedná o modely Nokia Lumia 610 či ZTE Orbit, které přijdou na trh s 256 MB RAM. A právě tato hodnota je pro spuštění aplikace nedostačující.

 

Skype 1.0 tedy zatím nebude na „Tango“ telefonech fungovat právě kvůli omezené velikosti operační paměti. Společnost stojící za vývojem klienta pro mobilní Windows už se k celé situaci vyjádřila a potvrdila, že současná verze na smartphonech s 256 MB RAM fungovat nebude. Do budoucna se ale počítá s dalšími aktualizacemi a jedním z hlavních cílů je právě dostupnost pro tuto skupinu smartphonů. Doufejme jen, že to nebude dlouho trvat, protože Lumia 610 se už brzy dostane na trh a nemožnost používat Skype by mohla řadu zájemců odradit.

Tip na článek – Windows Phone Tango: Co přinese nová aktualizace (velký přehled)

Zdroj

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku