TOPlist

SkyBox: Uživatelské prostředí s širokou paletou nastavení

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

SkyBoxPomalu už se začínám ztrácet v nabídce nejrůznějších grafických nadstaveb operačního systému, softwarové společnosti neustále představují nové produkty, které by měly usnadnit ovládání ve Windows Mobile. Některé postrádají širší funkčnost, jiné zase přetékají složitými grafickými efekty, které se mnohdy promítnout na citelném snížení výkonu vašeho komunikátoru. SkyBox je ale jiný, nedisponuje žádnými speciálními efekty, i když pár povedených animací v něm také najdeme, ale vyznačuje se především rozsáhlou možností konfigurace a uživatelského nastavení, chování programu si tedy můžete upravit téměř podle svých požadavků.

SkyBox je tvořen třemi základními prvky – upravenou nabídkou programů, pluginem na obrazovku Dnes a vlastní alternativou k základní obrazovce. Plugin obsahuje několik položek, které jsou rozděleny podle svých funkcí. Každá položka v sobě seskupuje příslušné aplikace, které spadají do vybrané kategorie. Položka Multimédia tedy obsahuje například zástupce na Windows Media Player, Fotoaparát, Prohlížeč obrázků a případné vlastní multimediální aplikace. V nastavení je možné veškeré nabídky předefinovat podle svých potřeb a zástupce si tak snadno upravíte k obrazu svému. Plugin rovněž podporuje pohybová gesta (tah doprava a doleva), což umožňuje jednoduché a rychlé listování.

- -
Vlastní nabídka programů; plugin na obrazovku Dnes a Task manager

Upravená nabídka programů je rozdělena do matice 3×3 a opět v ní najdeme zástupce na všechny aplikace v operačním systému, které jsou také roztříděny do příslušných sekcí. Díky dostatečné velikosti ikon je možné všechny nabídky procházet bez nutnosti vytahovat stylus, a podobně jako u pluginu, i zde fungují pohybová gesta. Procházet lze i položky v Nastavení. Složky a zástupce si také můžete přeházet dle svých požadavků, SkyBox samozřejmě zvládne i vytvoření nových skupin a zástupců.

Upravená pohotovostní obrazovka zobrazuje název operátora, stav baterie, informace o zmeškaných událostech, nadcházející položky z kalendáře; všechny nabídky lze opět snadno upravit. Aby toho nebylo málo, SkyBox přidává i vlastního Task managera, kterého vyvoláte přidržením křížku v pravém horním rohu. V něm se můžete buď přepnout do jiných aplikací, nebo zavřít aktuálně spuštěné. SkyBox rovněž upraví vzhled horní systémové lišty, její novou podobu naleznete na přiložených screenshotech.

SkyBox na videu
Video bylo odstraněno

16-ti denní trial verzi aplikace stahujte ze stránek výrobce, plná verze vás přijde na 15 EUR. SkyBox je určený pro všechna Pocket PC s Windows Mobile 2003 a vyšší, podporovány jsou jak square rozlišení, tak i QVGA a VGA.

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku