Domů » Bleskovky » Skvělá zpráva pro majitele Xboxu One. Prostředí dostane češtinu a slovenštinu

Skvělá zpráva pro majitele Xboxu One. Prostředí dostane češtinu a slovenštinu

Jestli měl na našem trhu Xbox jednu zásadní nevýhodu oproti svému konkurentu z dalekého Japonska, tak to byla lokalizace prostředí. Microsoft překlad prostředí konzole delší dobu zanedbával, byť v současná verze tak trochu češtinu obsahuje – bohužel pouze v obchodě Microsoft Store.

Xbox cz 1
České prostředí v Xboxu

Se zprávou, že se prostředí Xboxu objevilo v češtině a také slovenštině v testovacím kruhu Xbox Insider, přišel server XboxWeb.cz. Přítomnost obou jazyků naznačuje, že běžní uživatelé se mohou na přeloženou konzoli těšit již v příští aktualizaci.

Nepřehlédněte – Vše, co potřebujete vědět o Xbox Series X

Vzhledem k tomu, že podobné prostředí se má objevit také v nadcházejícím Xboxu Series X (a spekulovaném Series S), tak se snad od Microsoftu dostane větší pozornosti našemu trhu i co do lokalizace her.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

22 komentářů

 1. Bomba zpráva :)

 2. Nepřítel ekonomiky

  Xbox a ten jeho ovladač s páčkami mimo osu ať se jde zahrabat.Ps4 pro má češtinu už v základu ,je daleko výkonnější a má lepší ergonomický ovladač!!!!

  • Článek je o X-Boxu. Až bude o PS, můžeš zvracet dle libosti.

  • Od základu tu češtinu rozhodně nemá, přibyla až po velké petici před pár lety

  • Co myslíš? Že ty páčky má takhle, protože to MS neuměl jinak udělat nebo proto, že si udělali výzkum a zjistili, že takové rozložení je ergonomičtější? Ten Xbox ovladač je mezi hráči skutečně velmi oblíbený a rádi si jej kupují také na PC, i když nemají Xbox. Xbox ovladač podporuje také jak připojení k PC či Macu zkrze kabel, tak připojení pomocí Bluetooth i k tabletům a mobilům. Tvar je dost o zvyku, ale je fakt, že jak si člověk zvykne, těžko se zvyká jinak. Musím pochválit samostatné vibrační motůrky v triggerech a váhu, kdy má člověk vážně pocit, že v ruce drží kus hardwaru a ne hračku z trhu.

   • Nepřítel ekonomiky

    No měl jsem X-Box one a zároveň i Ps4 pro.Ten ovladač X-Boxu mi fakt nevyhovoval a proto jsem ho prodal.Ps4 ovladač mi přirostl více k srdci.Rozhodl jsem si nechat Ps4 pro, už pro jejich exluzivky.A to že je X-Box one asi o 2% výkonnější to fakt běžný uživatel nerozezná!!!!A párovat konzoli s PC fakt nepotřebuji!!!I když mám PC velmi výkonné používám jen na internet ,word a Excel hry na něm nehraji nebaví se mě krčit u 28″monitoru a klávesnice raději hraji Ps4 pro na 165 cm Qled obrazovce.

   • One X je oproti PS4Pro výkonnější o desítky procent… Grafika 4,2 vs 6 TF, propustnost paměťi 218 vs 326 GB/s a na procesoru taky významný rozdíl. Jo a má pro hry víc VRAM než má Pro paměťi celkem. Takže nemáte pravdu.

   • Co ty vykřičníky? :D Já se jako omlouvám, že jsem vyjádřil názor :D, já věřím, že to někdo nepotřebuje a že někomu nevyhovují Xbox ovladače. xD

   • Nepřítel ekonomiky

    Já jsem taky jen vyjádřil svůj názor ,ale společnost musí být prostě rozdělená 50/50 ať se podíváte kam se podíváte.Proto říkám ať už to vezme rychlý konec!!!!

   • Nepřítel ekonomiky

    Já jsem spokojen s tím co mám a vy si buďte taky spokojený:)I když jsem toho v životě vyzkoušel u moc.

   • Výborně

   • Nepřítel ekonomiky

    jj život je o testování a X-Box mi prostě nevyhovoval .Howg

   • No výborně :D

   • Chtěl bych vidět hrát někoho třeba codko xD.

   • Hodně random koment. :D Co s tím má společného CoDko? :D Jako hrát to na konzolích můžeš, ale střílečky se obecně hrají lépe s myší a klávesnicí. Nevím, zda by si někdo pořídil konzoli, pokud chce hrát primárně CoD. :D

    Nicméně k Xboxu jde připojit myš i klávesnice takže jako, co řešíme? … :D

   • Já hraji jen COD mw na Xbox one x,k tomu jsem si koupil klávesnici a myš a super, daleko levnější jak kupovat podobně výkonnou PC sestavu… Jinak já bych do ps4 pro nešel, co ho mají kamarádi, tak je neskutečně hlučný, protože tu hru nestíhá, často jim hra padá, kvůli nějakým chybám… Ovladač u Xbox se mi teda drží lépe jak u ps. Do ps5 bych už asi šel, tam bude výkonu dostatek.

  • (PS 4 pro je daleko výkonnější) asi neznáš parametry. A (ps4 má lepší ergonomicky ovladač) no to určitě. Jde vidět že jseš zasněnej fanoušek PS kterej není schopný přijmout pravdu. 🥺 a vsadím se že ten jeden like sis dal sám a ten druhej ti dala tvoje máma👉💁.

 3. Fantastická zpráva. Paráda. :) Ale že jim to trvalo.

 4. xbox vs ps4
  ios vs android
  skoda vs cely svet

  epidemiologove, virologove, politicti a ekonomicti experti, odbornici na mezinarodni pravo, technologie a design a spousta dalsich.

  Tady je vazne sranda. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).