Domů » Bleskovky » Microsoft v srpnu překvapí levným Xboxem. Nebude patřit do série X

Microsoft v srpnu překvapí levným Xboxem. Nebude patřit do série X

Ještě předtím, než Microsoft oficiálně odhalil chystanou konzoli Xbox Series X, spekulovalo se o dvou příchozích modelech – vrcholový měl nést kódové označení Anaconda, odlehčená verze Lockhart. Zdá se, Microsoft druhý jmenovaný model nepohřbil, dokonce prý dorazí ještě dříve než Series X.

Xbox Series S: menší výkon a premiéra v srpnu

Označení Lockhart se i nadále objevuje v nástrojích pro vývojáře, v devkitu mu patří profil Dante a jeho výkon je oproti Series X omezený – má pouze 7,5 GB použitelné RAM a jeho grafická jednotka disponuje výkonem 4 tflops. Pro srovnání, Xbox Series X má 13,5 GB RAM a výkon GPU 12 tflops. Konzole tak patrně bude sloužit pro hraní moderních her pouze ve Full HD rozlišení namísto 4K, vyšší kvalitu však bude moci zajistit streamovací služba xCloud.

xbox series s

Zbytek hardwarové výbavy (včetně procesoru) slabší konzole by se neměl od vlajkové lodě výrazně lišit, dokonce prý dostane stejné tělo, jen má mít bílou barvu. Podle serveru EuroGamer se bude Lockhart prodávat jako Xbox Series S a bude představen v srpnu letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments