Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Skvělá česká hra Machinarium nově také pro Android

Skvělá česká hra Machinarium nově také pro Android

Na Google Play se konečně objevila dlouho očekávaná česká point-and-click adventura od společnosti Amanita Design, která už v minulosti slavila obrovský úspěch na systémech Windows, Mac OS X a Linux; později se objevila také verze pro iPad. Machinarium je opravdu originální počin a kdo jste už tenhle titul hráli, určitě mi dáte za pravdu. Grafická stránka hry je naprosto perfektní zejména díky ručně kresleným scénám. V roli sympatického robota budete řešit zapeklité úkoly, hádanky a všemožné puzzly.

 

Pokud vás podobné tituly baví, určitě by Machinarium ve vašem zařízení s Androidem nemělo chybět. Autoři pro hry doporučují používat tablety s rozlišením displeje 1024 x 600 px nebo 1280 x 800 px, a případně smartphony s HD displejem (720 x 1280 px). Plná verze stojí příjemných 78 Kč a najdete ji na Google Play.


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

14 komentářů

 1. Radek (neregistrovaný)

  pocit = počin, malej překlep ;)

 2. uni (neregistrovaný)

  Já myslel že Androidisti hru dávno dohráli přes skvělý flash…?:-)

  • Jjjj (neregistrovaný)

   A ostatni se o ni mohli jenom snit :D

  • uni (neregistrovaný)

   Tak na iOS (přesněji iPad) je Machinarium nějaký měsíc dostupný. Což jak tak koukám článek i zmiňuje. Možná to kvůli paměti chtělo iPad2 a vyšší.

 3. S.h.I.t. (neregistrovaný)

  Škoda těch rozlišení :-( Třeba na HTC Evo 3D se nedá nainstalovat :-( (alespoň ne ofiko z marketu, jinou cestu zkoušet nehodlám)

  • uni (neregistrovaný)

   Tak je to kreslená grafika a součástí kresby jsou interaktivní prvky. Museli by to celé překreslit a příp. pozměnit design, aby si to sedlo s nižšími rozlišeními, což se logicky nevyplatí. Dnes už koupíš telefon s potřebným rozlišením a stojí prakticky to, co tvůj foun když přišel na trh. Prostě evoluce.

  • S.h.I.t. (neregistrovaný)

   Já to naprosto chápu :-) Bohužel si na tuhle parádu budu muset ještě chvilku počkat :-)

  • John2y (neregistrovaný)

   Nebo odnekud stahnout qHD apk ;-)

 4. nandro (neregistrovaný)

  Skvěle udělaná hra,doporučuji;-)

 5. aeon101 (neregistrovaný)

  Moc pekne a plne funkcni na Note…

 6. Barv (neregistrovaný)

  Je to hratelné na Galaxy Nexus? Myslím kvůli rozměrům, když je to spíš na tablety.

 7. nandro (neregistrovaný)

  Jde tam spíše o rozlišení displeje. Na Galaxy S od přítelkyně hru spustím,ale moc si nezahraje,protože hra má tak malé detaily,že se nedají nahmatat,takže snad až kolem toho HD rozlišení je to hratelné.

 8. skopix (neregistrovaný)

  super hra, ale skoda potrebneho rozliseni :-) na 800×480 je to nehratelny z duvovu nevideni veci v inventari… (1. místo)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel