Domů » Bleskovky » Skvělá česká hra Machinarium nově také pro Android

Skvělá česká hra Machinarium nově také pro Android

Na Google Play se konečně objevila dlouho očekávaná česká point-and-click adventura od společnosti Amanita Design, která už v minulosti slavila obrovský úspěch na systémech Windows, Mac OS X a Linux; později se objevila také verze pro iPad. Machinarium je opravdu originální počin a kdo jste už tenhle titul hráli, určitě mi dáte za pravdu. Grafická stránka hry je naprosto perfektní zejména díky ručně kresleným scénám. V roli sympatického robota budete řešit zapeklité úkoly, hádanky a všemožné puzzly.

 

Pokud vás podobné tituly baví, určitě by Machinarium ve vašem zařízení s Androidem nemělo chybět. Autoři pro hry doporučují používat tablety s rozlišením displeje 1024 x 600 px nebo 1280 x 800 px, a případně smartphony s HD displejem (720 x 1280 px). Plná verze stojí příjemných 78 Kč a najdete ji na Google Play.


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. Radek (neregistrovaný)

  pocit = počin, malej překlep ;)

 2. Já myslel že Androidisti hru dávno dohráli přes skvělý flash…?:-)

  • Jjjj (neregistrovaný)

   A ostatni se o ni mohli jenom snit :D

  • Tak na iOS (přesněji iPad) je Machinarium nějaký měsíc dostupný. Což jak tak koukám článek i zmiňuje. Možná to kvůli paměti chtělo iPad2 a vyšší.

 3. Škoda těch rozlišení :-( Třeba na HTC Evo 3D se nedá nainstalovat :-( (alespoň ne ofiko z marketu, jinou cestu zkoušet nehodlám)

  • Tak je to kreslená grafika a součástí kresby jsou interaktivní prvky. Museli by to celé překreslit a příp. pozměnit design, aby si to sedlo s nižšími rozlišeními, což se logicky nevyplatí. Dnes už koupíš telefon s potřebným rozlišením a stojí prakticky to, co tvůj foun když přišel na trh. Prostě evoluce.

  • Já to naprosto chápu :-) Bohužel si na tuhle parádu budu muset ještě chvilku počkat :-)

  • Nebo odnekud stahnout qHD apk ;-)

 4. Skvěle udělaná hra,doporučuji;-)

 5. Moc pekne a plne funkcni na Note…

 6. Barv (neregistrovaný)

  Je to hratelné na Galaxy Nexus? Myslím kvůli rozměrům, když je to spíš na tablety.

 7. Jde tam spíše o rozlišení displeje. Na Galaxy S od přítelkyně hru spustím,ale moc si nezahraje,protože hra má tak malé detaily,že se nedají nahmatat,takže snad až kolem toho HD rozlišení je to hratelné.

 8. super hra, ale skoda potrebneho rozliseni :-) na 800×480 je to nehratelny z duvovu nevideni veci v inventari… (1. místo)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).