TOPlist

Skryjte svou aktivitu na WhatsAppu. Ukážeme vám, jak utajit váš stav či status psaní

Pokud používáte populární chatovací aplikaci WhatsApp, pravděpodobně znáte většinu jejích základních funkcí, ne-li všechny. Možná však nevíte, že aplikace nabízí i řadu užitečných triků, z nichž jeden umožňuje upravit nastavení tak, aby vaše kontakty neviděly, kdy jste byli naposledy online. Prozradíme vám jak na to.

whatsapp dark theme

Tato funkce je nastavena jako výchozí a vašim kontaktům oznamuje, že jste online. WhatsApp vysvětluje: „Pokud je kontakt online, má aplikaci na svém zařízení otevřenou v popředí a je připojen k internetu. Nicméně to nutně neznamená, že si kontakt  vaši zprávu přečetl.

Mohlo by vás zajímatWhatsApp dostává hromadu nových funkcí: kontakty si přidáte QR kódem

Nastavení „skrytého režimu“ krok za krokem

„Defaultně“ je nastavení ochrany soukromí uživatele nastaveno tak, aby umožnilo jakémukoli kontaktu vidět jeho oznámení o přečtení, stav Naposledy viděn/a nebo profilovou fotografii. Toto nastavení však můžete změnit, což znamená, že vaši přátelé neuvidí, kdy jste byli naposledy online. Pozor ale – pokud chcete úplně skrýt status “online”, příliš vás nepotěšíme. Tuhle možnost WhatsApp zatím neumí.

Android

Nejprve spusťte aplikaci WhatsApp. V případě Androidu klepněte na ikonu Nastavení (tři tečky) v horní části. Nyní vyberte možnost Účet – Soukromí – Naposledy viděn a nastavte možnost na Nikdo. V dolní části obrazovky rovněž lze vypnout oznámení o přečtení.

iPhone

V případě iOS najdete odkaz na nabídku Nastavení přímo ve spodní liště aplikace WhatsApp. Dále vyberte Účet – Soukromí, a zde najdete možnost upravit jednotlivé možnosti soukromí.

NepřehlédnětePavel Durov jako ruský Zuckerberg. Přišel o síť VKontakte, Telegram nad ruskou vládou zvítězil

Na závěr několik důležitých upozornění – pokud nesdílíte stav Naposledy viděn/a, nebudete moci vidět tento stav u jiných lidí. Jestliže vypnete oznámení o přečtení, nebudete moci číst oznámení o přečtení od jiných uživatelů. A za poslední – pokud kontakt oznámení o přečtení vypnul, nebudete moci vidět, že si prohlédl vaši aktualizaci statusu.

Autor článku Martin Duchoslav
Martin Duchoslav

Kapitoly článku