Domů » Bleskovky » Skryjte svou aktivitu na WhatsAppu. Ukážeme vám, jak utajit váš stav či status psaní

Skryjte svou aktivitu na WhatsAppu. Ukážeme vám, jak utajit váš stav či status psaní

Pokud používáte populární chatovací aplikaci WhatsApp, pravděpodobně znáte většinu jejích základních funkcí, ne-li všechny. Možná však nevíte, že aplikace nabízí i řadu užitečných triků, z nichž jeden umožňuje upravit nastavení tak, aby vaše kontakty neviděly, kdy jste byli naposledy online. Prozradíme vám jak na to.

whatsapp dark theme

Tato funkce je nastavena jako výchozí a vašim kontaktům oznamuje, že jste online. WhatsApp vysvětluje: „Pokud je kontakt online, má aplikaci na svém zařízení otevřenou v popředí a je připojen k internetu. Nicméně to nutně neznamená, že si kontakt  vaši zprávu přečetl.

Mohlo by vás zajímatWhatsApp dostává hromadu nových funkcí: kontakty si přidáte QR kódem

Nastavení „skrytého režimu“ krok za krokem

„Defaultně“ je nastavení ochrany soukromí uživatele nastaveno tak, aby umožnilo jakémukoli kontaktu vidět jeho oznámení o přečtení, stav Naposledy viděn/a nebo profilovou fotografii. Toto nastavení však můžete změnit, což znamená, že vaši přátelé neuvidí, kdy jste byli naposledy online. Pozor ale – pokud chcete úplně skrýt status „online“, příliš vás nepotěšíme. Tuhle možnost WhatsApp zatím neumí.

Android

Nejprve spusťte aplikaci WhatsApp. V případě Androidu klepněte na ikonu Nastavení (tři tečky) v horní části. Nyní vyberte možnost Účet – Soukromí – Naposledy viděn a nastavte možnost na Nikdo. V dolní části obrazovky rovněž lze vypnout oznámení o přečtení.

iPhone

V případě iOS najdete odkaz na nabídku Nastavení přímo ve spodní liště aplikace WhatsApp. Dále vyberte Účet – Soukromí, a zde najdete možnost upravit jednotlivé možnosti soukromí.

NepřehlédnětePavel Durov jako ruský Zuckerberg. Přišel o síť VKontakte, Telegram nad ruskou vládou zvítězil

Na závěr několik důležitých upozornění – pokud nesdílíte stav Naposledy viděn/a, nebudete moci vidět tento stav u jiných lidí. Jestliže vypnete oznámení o přečtení, nebudete moci číst oznámení o přečtení od jiných uživatelů. A za poslední – pokud kontakt oznámení o přečtení vypnul, nebudete moci vidět, že si prohlédl vaši aktualizaci statusu.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments