Domů » Bleskovky » WhatsApp dostává hromadu nových funkcí: kontakty si přidáte QR kódem

WhatsApp dostává hromadu nových funkcí: kontakty si přidáte QR kódem

Na oblíbený multiplatformní kecálek WhatsApp přichází aktualizace, která přidává spoustu vylepšení. Novinky přicházejí nejen do mobilní aplikace, ale i na webovou verzi.

Introducing Animated Stickers, QR codes and more

Animované samolepky, QR kontakty a tmavý režim pro web

V konverzacích bude možné nově používat animované samolepky, tedy populární záležitost s konkurenčních komunikátorů jako je Telegram, iMessage, apod. WhatsApp bude mít zpočátku omezenou databází samolepek, postupně by se však měla rozrůstat.

Další novou funkcí jsou QR kódy pro jednotlivé profily. Každý účet má nově vlastní QR kód, přičemž přidání nového kontaktu bude možné realizovat jednoduše načtením jeho kódu.

WhatsApp také vylepšoval skupinové videohovory. Pokud jste ve videokonferenci s více účastníky, můžete si nově jednoho z nich „vytáhnout“ do popředí a maximalizovat přes všechny.

Další novinkou je tmavý mód pro službu WhatsApp Web a pravděpodobně i odvozenou desktopovou aplikaci pro počítače s Windows a macOS.

Poslední novinkou je přidání funkce Stav (obdoba příběhů z Instagramu/Facebooku) na zařízeních s platformou KaiOS pro levnější telefony.

whatsapp

Novinky budou do WhatsAppu servírovány postupně, většina funkcí se v aplikacích objevuje nyní, na animované nálepky a QR kódy pro profily dorazí za několik týdnů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Škoda že neimplementovali telefonování z MacOS aplikace. Pořád si na Macu nezavolám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).