Škoda Auto má hru ve virtuální realitě. Provede vás historií a přidá i něco navíc

SKODATimeMachine 4SM

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto oslavuje 125. výročí od svého založení a tuto příležitost se rozhodla oslavit ve velkém stylu. Nejedná se o žádnou speciální edici automobilu, nýbrž o závodní hru ve virtuální realitě s názvem ŠKODA Time Machine. Hráč se v rámci desetiminutového virtuálního zážitku ocitne v roli řidiče ikonických vozů značky Škoda.

SKODATimeMachine 2SM
Škoda TimeMachine

Jeho úkolem je co nejrychleji zajet závodní okruh pomocí série zrychlovačů a zpomalovačů umístěných na trati. Podle celkového časového skóre pak může získat zlatou, stříbrnou nebo bronzovou medaili.

Nepřehlédněte – Test Škoda Kamiq Monte Carlo: i tříválec může vypadat dobře a dávat smysl

„Během herního zážitku se řidiči pohybují fantastickou krajinou, která odráží zlomové etapy společnosti. Prvním vozem je ikonický model Voiturette A, následně se hráči svezou i vozem Škoda 1000 MB, Favorit nebo Octavia až po elektromobil ŠKODA VISION iV,” uvádí Tobias Talmon L’Armée. „Hravou formou si tak připomenou bohatou historii jedné z nejstarších automobilek na světě,” dodává.

SKODAVolant 1SM
Vytisknutý ovladač pro hru Škoda TimeMachine

Hra je již nyní dostupná v expozici muzea ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi. Pro co nejautentičtější zážitek je zároveň doplněna o 3D tištěný volant, do kterého je vsazena dvojice ovladačů. Aby si hru mohl zahrát opravdu každý, bude hra kromě expozice muzea volně dostupná i skrze online distribuční službu SideQuest, určenou majitelům VR zařízení značky Oculus.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku