Domů » Bleskovky » Skládací iPhone v roce 2020? Podle analytika je to pravděpodobné

Skládací iPhone v roce 2020? Podle analytika je to pravděpodobné

Současný design chytrých telefonů už nějakou dobu stagnuje. I přes to, že se velké firmy snaží inovovat, kde se dá, myšlenka chytré „placky“ je stále aktuální. S tím se ovšem někteří nedokáží smířit, a tak se pokoušejí najít způsob, jak tradiční pojetí designu smartphonů narušit. Tím nejzajímavějším pokusem je bezesporu ohebný či skládací telefon, jehož prototypy pravidelně vídáme na různých veletrzích. Na trh se ovšem v dohledné době žádný nechystá.

Kromě konstrukční složitosti za to může také fakt, že žádná společnost se příliš nehrne k prvenství. Výjimkou je jihokorejský gigant Samsung, který na myšlence ohebného či skládacího smartphonu intenzivně pracuje. Nyní se zdá, že do závodu o prvenství se zapojí také velký rival Jihokorejců – americký Apple. Ten by podle analytika Bank of America, Wamsi Mohana, mohl vydat svůj první iPhone s podobnou konstrukcí v nejbližších letech.

Podle našich zdrojů spolupracuje Apple s dodavateli na skládacím smartphonu, který by mohl fungovat také jako tablet,“ řekl Mohan. Nejedná se při tom o žádnou vzdálenou budoucnost. „Na trhu by se měl objevit v roce 2020,“ dodal. Jestli tomu je skutečně tak, ukáže až čas. Nicméně technologických firem, které se ochomýtají okolo ohebného smartphonu, stále přibývá, a tedy není vyloučeno, že Apple se k ambicím svých konkurentů také přidá.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Apple uz vsechny davno prece predbehl a s ohebnym telefonem prisel v podobe Iphone 6, ale jen některé kusy se ohybaly, asi to byl tehdy prototyp a ted to konecne dotahnou:)

  2. Jenže díky LG takže.. :D

  3. Tohle vše se bude odvíjet od technologie a dokud budou telefony na bázi tvrdé základní desky,tvrdého jádra atd. nikdy ohebnost nebo skládání nedosáhnou v této podobě nikdy.Teprve organická technologie je na tu cestu posune.

    • Skládací mobil je v podstatě jen o rozvržení komponent. Ostatně, véčka už stihl i vymřít že:) Ale stále je problém ohnout ten displej.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).