TOPlist

Skládací iPhone může být opravdu revoluční! Apple podal patent na samoopravovací displej

skladaci iphone 9to5mac
  • Apple podal patent na samoregenerační technologii pro svůj skládací iPhone
  • Finální zařízení by mohlo být převratné – Apple by totiž mohl vymazat nevzhledný ohyb na displeji

Minulý rok na podzim si Apple podal patent na speciální vrstvu flexibilního displeje, která se umí sama opravovat. Nyní se o tomto konceptu hovoří znovu, pravděpodobně totiž Apple chce využít patent pro svůj připravovaný skládací iPhone.

„Patent se týká samoregeneračních skládacích displejů, které by mohly zakrýt drobné škrábance a promáčknutí,“ uvádí server Patently Apple, který stojí za únikem tohoto patentu. Krycí vrstva displeje má obsahovat příměs elastomeru v pružné oblasti krycí vrstvy displeje pro zvýšení pružnosti. Zmíněná samoregenerace může být iniciována nebo urychlena externě aplikovaným teplem, světlem, elektrickým proudem nebo jiným typem externího podnětu.

Tato speciální vrstva samoopravovacího materiálu může být nanesena v celé krycí vrstvě displeje, anebo pouze u pružné části kolem kloubu. Pokusíme-li se převést tento patent do reality, mohlo by to znamenat, že Apple přinese první skládací zařízení bez patrného ohybu na displeji – regenerační vrstva totiž dokáže ohyb vyhladit.

Co se týče skládacího zařízení od společnosti Apple, stále čekáme na skutečný produkt. Apple je z velkých výrobců posledním, který se do tohoto segmentu ještě nepustil. Trhu se skládacími smartphony dominuje Samsung, velká propast jej pak dělí od Huawei, Honoru a firem z holdingu BBK (Vivo, Oppo).

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku