Domů » Bleskovky » Dočkáme se skládacího iPhone? Apple si u Samsungu objednal ohebné displeje

Dočkáme se skládacího iPhone? Apple si u Samsungu objednal ohebné displeje

Apple je známý tím, že s novými technologiemi nepřichází na svět mezi prvními, ale většinou až ve chvíli, kdy jsou dostatečně vyladěné a dávají smysl. Z tohoto důvodu firma z Cupertina navenek neexperimentuje se ohebnými telefony, avšak ve vývojových centrech na nich nepochybně pracuje. Naznačuje to spousta jablečných patentů a také poslední zpráva informátora IceUniverse.

iceuniverse

Apple si objednal u Samsungu vzorky ohebných displejů

Ten na čínské mikroblogovací síti Weibo tvrdí, že Apple si u Samsungu objednal velké množství vzorků ohebných obrazovek a doufá, že se mu podaří vyjednat exkluzivní dodávky po dobu jednoho roku. Ještě před nedávnem přitom informátor Jon Prosser zveřejnil zprávu, že Apple pracuje na skládacím iPhonu, avšak se dvěma plochými displeji.

iphone foldable

Kalifornský gigant pravděpodobně pro svůj budoucí ohebný telefon (nebo jiné zařízení?) zvažuje několik form-faktorů. Jelikož si však zatím od Samsungu vyžádal pouze vzorky, zřejmě je teprve použije pro první prototypy, ze kterých teprve vznikne finální produkt. Některé zahraniční redakce tvrdí, že první ohebný iPhone by mohl přijít už v příštím roce, tyto odhady však zatím považujeme za předčasné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. To by klesli hodně hluboko s touhle podřadnou technologií.

 2. jenom to ne, za par let budou ovcaci bekat, ze ohebne displeje vymyslel Apple

  • To těžko – Apple si displeje kupuje, nevyvíjí je a nevyrábí.

  • On to myslel ironicky, jestli jsi zapojil mozek.

  • To samozrejme vim, presto je spousta ovcaku, kteri si mysli a tvrdi, ze Samsung je jenom montovna, ktera jim displeje vyrabi dle epliho navrhu.

  • Ne budou békat,že až Apple tomu dal smysl

  • No fakt je, ze cas na to maju. Ohybne displeje su podla mna skvela vec a nepochybne buducnost, ale v sucasnej podobe je to skor pre par fanusikov, nez nieco naozaj uzitocne (aj ked nejaka pridana hodnota tam nepochybne je).

  • U čeho kdy ovce békaly, ty Lagroidí lamo, že to vymyslel Apple?
   Věc kterou neobkecáš ty nemehlo je, že Apple sice nic moc nevymyslel, ale dovedl k dokonalosti, nebo zpopularizoval. A to bolí, co?

 3. Som zvedavy ci bude lacnejsia nova skoda fabia, alebo ohybny iphone

 4. Na to ten pos*anej přizdis*áč apple nemá koule.

  • Tvůj ubohý život s Lagroidem tě hodně štve, co? :-D

  • Mag.net: teda nekoho tak posedleho Applem jsem jeste nevidel. Fanaticka iOvce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).