Domů » Bleskovky » Apple pracuje na „skládacím“ iPhone. S ohebným displejem zatím nepočítá

Apple pracuje na „skládacím“ iPhone. S ohebným displejem zatím nepočítá

Loňský rok přinesl první ohebné smartphony, brzy bychom se měli dočkat druhých generací. Apple se zatím do odhalení ohebného iPhonu nebo iPadu nehrne, pravděpodobně do tohoto odvětví vstoupí až ve chvíli, kdy bude dávat daná technologie smysl. To ale neznamená, že o podobném zařízení nepřemýšlí.

Bude skládací iPhone vypadat jako Surface Duo?

Obvykle přesný informátor Jon Prosser ve svém posledním tweetu naznačil, že Apple skutečně pracuje na skládacím iPhonu, avšak bez ohebného displeje; současný prototyp prý využívá dvou plochých panelů. Testovací zařízení má prý zakulacené boky jako současné iPhony a postrádá výřez pro TrueDepth kameru; ta je umístěna v rámečku nad displejem vnějšího displeje.

iphone fold

Ohebný iPhone by tak mohl vypadat jako chystaný Surface Duo, ovšem v tuto chvíli je ještě předčasné cokoliv odhadovat. Skutečně se prozatím jedná o prototyp, jehož dispozice se mohou v průběhu vývoje měnit.

Je možné, že Apple nakonec vymění dva ploché displeje za jeden ohebný, předpokládáme však, že tak učiní až tehdy, kdy budou ohebné displeje odolnější vůči poškrábání. Předpokládáme, že současné zobrazovače, do nichž lze podepsat pouhým nehtem, Apple raději přeskočí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments