Domů » Bleskovky » Apple pracuje na „skládacím“ iPhone. S ohebným displejem zatím nepočítá

Apple pracuje na „skládacím“ iPhone. S ohebným displejem zatím nepočítá

Loňský rok přinesl první ohebné smartphony, brzy bychom se měli dočkat druhých generací. Apple se zatím do odhalení ohebného iPhonu nebo iPadu nehrne, pravděpodobně do tohoto odvětví vstoupí až ve chvíli, kdy bude dávat daná technologie smysl. To ale neznamená, že o podobném zařízení nepřemýšlí.

Bude skládací iPhone vypadat jako Surface Duo?

Obvykle přesný informátor Jon Prosser ve svém posledním tweetu naznačil, že Apple skutečně pracuje na skládacím iPhonu, avšak bez ohebného displeje; současný prototyp prý využívá dvou plochých panelů. Testovací zařízení má prý zakulacené boky jako současné iPhony a postrádá výřez pro TrueDepth kameru; ta je umístěna v rámečku nad displejem vnějšího displeje.

iphone fold

Ohebný iPhone by tak mohl vypadat jako chystaný Surface Duo, ovšem v tuto chvíli je ještě předčasné cokoliv odhadovat. Skutečně se prozatím jedná o prototyp, jehož dispozice se mohou v průběhu vývoje měnit.

Je možné, že Apple nakonec vymění dva ploché displeje za jeden ohebný, předpokládáme však, že tak učiní až tehdy, kdy budou ohebné displeje odolnější vůči poškrábání. Předpokládáme, že současné zobrazovače, do nichž lze podepsat pouhým nehtem, Apple raději přeskočí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. tak to teda nic moc inovace, Applu slušně ujíždí vlak. Samsung je největší inovator.

  • Na to se*e pes kdo inovuje nebo kopiruje. Apple to bude umet prodat.

  • Samsung to bude taky umět prodat.. Prodá to Applu :D

  • A přesto, jako obvykle, Samsung akorát vyzobe ty drobky, které Apple přenechá zbylým 999 výrobcům.

  • Haha, od doby, kdy Apple jenom kopiruje, uz kopirovani ofcim ani nevadi. Naopak to dava smysl, protoze Apple to umi prodat a pro ofce je dulezitejsi, kolik na nich Apple vydela, nez to aby byl Apple opet inovativni a originalni, jak pred dlouhymi lety. Ja se picnu.

  • Co si to zase vymýšlíš? Apple je inovativní úplně stejně, jako každý jiný výrobce. To je tvůj problém, že si je stavíš na nějaký pedestál. Co se týče telefonů, notebooků, tam už se prostě nic nového vymyslet nedá, a proto je situace úplně stejná jako u každého jiného výrobce. Jinak, svým způsobem jsou stále originální – nikdo jiný na světě nemá zařízené vlastní kompletní řešení, od hodinek, po stolní počítač, co běží na vlastních systémech, plně funkční s vlastními službami.

  • A kdes byl poslední roky? Mně tak nějak přijde, že vždycky, když už něco nedokáže Apple, tak se prostě prohlásí „že je všechno vymyšleno“ a tím to hasne. Přitom to není pravda. Když to vypadalo, že ohledně foťáků v mobilech se dosáhlo vrcholu, objevily se širokoúhlé kamery, zoom apod. Když to vypadalo, že co se displejů týče, už se dosáhlo vrcholu, objevily se displeje s vyšší obnovovací frekvencí. A prostor u dalších komponentů tu je taky. Lepší baterky. Selfie kamera pod displejem. A tak dále. To, že v tomto všem byl Apple prakticky poslední (a pod článku o iPhone se bavíme především o smartphonech), to samozřejmě není chyba ostatních. Ale musím souhlasit, že rozdíly se už hodně smazaly. Protože pokud letos nasadí v mobilech Apple displeje s vyšší obnovovací frekvencí, bude sice tradičně poslední, ale to zpoždění nebude roky, což je úctyhodný výkon.

 2. no hlavne aby ten apple nekdo kupoval za par let. to uz Samsung bude na mile daleko s vyvojem foldable devices a Apple ukaze nakej krap ala LG 😁

 3. Ty srdceryvné obavy nad úplným nesmyslem jsou dojemné.

  • asi tak :D naprosty koncept-prototyp, ktery nejspis do prodeje nikdy nepujde a experti tu uz placou, jak Apple ujizdi vlak a jak jej za par let (opet) nikdo kupovat nebude :DDD

 4. To mi k Apple nesedí, že by se chytli těchto skládacích hovadin. I když teda vymysleli/zpropagovali už kdejakou kravinu (viz např. výřez)…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).