Domů » Bleskovky » sideActions pro Galaxy Note 10 umí přemapovat tlačítka na telefonu i na stylusu

sideActions pro Galaxy Note 10 umí přemapovat tlačítka na telefonu i na stylusu

Vlajkové smartphony donedávna obsahovaly speciální tlačítko pro vyvolání asistentky Bixby, ta ale není ve spoustě zemí podporována. Vznikla proto neoficiální aplikace bxActions, která tomuto tlačítku dovedla přiřadit užitečnější funkci.

sideActions umožní přemapovat i tlačítka na telefonu i peru S-Pen

Smartphony Samsung Galaxy Note 10 a 10+ již separátní Bixby tlačítko nemají, tato funkce je nicméně integrovaná do zamykacího tlačítka na dlouhý stisk. I v tomto případě existuje možnost, jak se korejské asistentky zbavit úplně; jmenuje se sideActions.

Nová aplikace je určená přímo pro smartphony řady Note 10 a umožňuje zcela přeměnit chování telefonu, a dokonce i jeho stylusu. Přemapovat lze zamykací tlačítko (včetně dlouhého a dvojitého stisku), ovladače hlasitosti a tlačítko nacházející se na stylusu S-Pen. Ke všem tlačítkům lze přiřadit některou z více než 35 akcí, mezi nimiž nechybí např. spuštění svítilny či jakékoliv vybrané aplikace, vytvoření screenshotu, aktivace asistenta Google, apod.

galaxy s pen

Přemapování tlačítka na stylusu vyžaduje aktivaci zařízení přes počítač. Vývojář aplikace také varuje, že některé funkce mohou být v budoucnu omezeny aktualizacemi od Samsungu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).