Shopping List simple: Povedený nákupní seznam pro Windows Phone

Nákupní seznam, jedna z těch druhů aplikací, kterých jsou na marketu desítky. Navzájem spolu soupeří, která z nich nabídne více funkcí. Je to ale opravdu to, co všichni chtějí?

   

Podobnou otázku si kladli tvůrci aplikace Shopping List simple. „Štvalo mě, že na marketu není žádná jednoduchá aplikace pro nákupní seznam. Všechny, které jsem vyzkoušel, se až moc složitě pokoušeli řešit to, na co nám dřív stačil kousek papíru a tužka. Snažili jsme se proto vytvořit co nejjednodušší aplikaci, v níž je hlavním cílem přehlednost a jednoduchost.“ vysvětluje designér aplikace Marek Jan.

  

Základem celé aplikace je vlastně jen jednoduchý seznam s položkami. Hlavní výhoda je v ovládání pomocí gest, díky čemuž se dá aplikace pohodlně ovládat jen jednou rukou. Pomocí pohybu prstu doprava zaškrtáváte v seznamu zakoupené položky a pohybem doleva je opět přidáváte. Pokud tedy pravidelně kupujete stejné věci dokola, kupříkladu chleba, nemusíte ho každý den vypisovat znova a znova.

Celá aplikace je v poutavém a přehledné designu. Pokud vám nevyhovuje výchozí barevné schéma, můžete si vybrat ze tří dalších. Aplikace zatím na marketu sbírá samé kladné hodnocení a je v tuto dobu ve slevě za 21 Kč.

-

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku