Domů » Bleskovky » Sevření ruky či spojení prstů. Apple Watch se naučí nová gesta

Sevření ruky či spojení prstů. Apple Watch se naučí nová gesta

Apple nedávno pro Apple Watch představil nová gesta, která jsou k dispozici v rámci funkce AssistiveTouch. Do budoucna usnadní používání chytrých hodinek především pro uživatele s některými hendikepy. Mohou se ale hodit i v běžných situacích, kdy nemáte obě ruce volné a potřebujete hodinky ovládat.

apple watch 21280
Ilustrační obrázek

Nově budou Apple Watch rozeznávat sevření ruky v pěst a spojení ukazováčku s palcem. V tomto případě se spoléhají na pohyby rozdílných svalů, které při těchto gestech používáme. Díky tomu pak můžete ovládat například stopky jen pomocí pohybu prstů levé ruky. Dvojitým sevřením dlaně pak můžete zvednout příchozí hovor.

Další novinkou je tzv. Motion Pointer, který aktivujete zatřepáním zápěstí. V podstatě se jedná o kurzor, který se pohybuje po obrazovce hodinek v závislosti na naklonění ruky v prostoru. Pokud jej přesunete na úplný kraj displeje, je možné přecházet mezi jednotlivými obrazovkami bez dotyku hodinek druhou rukou.

Zatím bohužel neznáme přesné datum, kdy budou nová gesta zpřístupněna, Apple je ale představil 20. května v rámci Globálního dne povědomí o přístupnosti.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).