Sledujte nás na YouTube

Šetříte data? Twitter chystá odlehčenou aplikaci

Ne každý má přístup k rychlým a neomezeným datům, tím spíše lidé z rozvojových zemí. Facebook a Google pochopili, že pokud chtějí na rozvojových trzích prorazit, potřebují osekat nároky svých aplikací. Nyní se k nim připojuje také sociální síť Twitter, která zatím odlehčenou verzi své aplikace nemá.

Twitter Lite
Twitter Lite
Vývojář: Twitter, Inc.
Cena: Zdarma
  • Twitter Lite Screenshot
  • Twitter Lite Screenshot
  • Twitter Lite Screenshot
  • Twitter Lite Screenshot
  • Twitter Lite Screenshot

“Je to experiment,” pronesl tiskový mluvčí Twitteru. Lite verze se aktuálně testuje na Filipínách. Podle informací by měla spotřebovat o 70 % méně dat a samotná velikost aplikace se bude pohybovat okolo 3 MB. Kdy a jestli se dostane Twitter Lite také do Evropy, na to si budeme muset počkat.

Facebook testuje barevné komentáře, zatím jen na mobilech

Michael Chrobok

Student Univerzity Palackého, nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *