Domů » Bleskovky » Šetříte data? Twitter chystá odlehčenou aplikaci

Šetříte data? Twitter chystá odlehčenou aplikaci

Ne každý má přístup k rychlým a neomezeným datům, tím spíše lidé z rozvojových zemí. Facebook a Google pochopili, že pokud chtějí na rozvojových trzích prorazit, potřebují osekat nároky svých aplikací. Nyní se k nim připojuje také sociální síť Twitter, která zatím odlehčenou verzi své aplikace nemá.

Twitter Lite
Cena: zdarma

„Je to experiment,“ pronesl tiskový mluvčí Twitteru. Lite verze se aktuálně testuje na Filipínách. Podle informací by měla spotřebovat o 70 % méně dat a samotná velikost aplikace se bude pohybovat okolo 3 MB. Kdy a jestli se dostane Twitter Lite také do Evropy, na to si budeme muset počkat.

Facebook testuje barevné komentáře, zatím jen na mobilech

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).