Domů » Bleskovky » Šestnáctiletý mladík tvrdí, že prolomil ochranu Windows Phone 8

Šestnáctiletý mladík tvrdí, že prolomil ochranu Windows Phone 8

Teprve šestnáctiletý Shantanu Gawde z Indie tvrdí, že dokázal prolomit ochranu systému Windows Phone 8. Vytvořil prý vlastní malware, který se dokáže dostat k údajům uloženým v telefonu, jakými mohou být například kontakty, textové zprávy, obrázky a další informace. Chce tak uživatelům i samotnému Microsoftu ukázat způsob, jakým mohou být odcizena jejich citlivá data.

 

Gawde není ve světě programování a hackování ani přes svůj věk žádným nováčkem. Již v sedmi letech se stal certifikovaným vývojářem aplikací pro Microsoft a nedávno se dostal do povědomí veřejnosti, když dokázal pomocí vlastního viru přeprogramovat herní Kinect tak, aby pořizoval fotografie jeho uživatelů bez jejich vědomí.

Stejně jako tehdy ani tentokrát však Gawde nemíní svých schopností a objevů nijak zneužívat. Slíbil, že se se svým programem a s jeho účinky pochlubí na konferenci Malcon, která je zaměřená na různá bezpečnostní řešení a která se uskuteční ještě tento měsíc v Novém Dillí. Dave Forstrum, ředitel divize Trustworthy Computing v Microsoftu, se k tvrzení mladého Inda vyjádřil v tom smyslu, že sice nezná žádné bližší informace, ale že je odhodlaný po jejich prezentaci celou záležitost důkladně prošetřit.

Zdroje: Sophos, PocketNow

Miroslav Havlíček

3 komentářů

  1. Zadny OS není „neprolomitelny“ a nikdy nebude tak dokonaly OS ,ze by nesel v nejakém miste prolomit.

  2. fero (neregistrovaný)

    Mě by zajímalo kolik by mohla být jeho odměna, někde jsem četl docela obrovské částky když ukážete takovým společnostem bezpečnostní chybu.

  3. Částky to jsou pěkné, protože jinak by lidé prodávali svoje objevy hackerským skupinám – ti neplatí zrovna málo :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).