Domů » Bleskovky » Šest týdnů po spuštění používá službu Mobito přes 11 000 uživatelů

Šest týdnů po spuštění používá službu Mobito přes 11 000 uživatelů

Mobito, novou službu pro placení mobilním telefonem, přilákalo za pouhých 6 týdnů od spuštění přes 11 000 zákazníků. Ti mohou Mobitem zaplatit ve vybraných obchodech (na internetu i v kamenném obchodě), poslat si peníze mezi sebou a dobít sobě či blízkému kredit na volání. Mobito může používat kdokoli – není třeba si pořizovat nový mobilní telefon, novou SIM kartu a ani měnit mobilního operátora či banku.

 

Mobitu se podařilo v průběhu šesti týdnů od spuštění oslovit více než jedenáct tisíc zákazníků, což je pro nás vynikající zpráva. Přestože je placení Mobitem stále novinkou, Mobito se těší velkému zájmu zákazníků i obchodníků – první oceňují pohodlí při platbách  u obchodníků, tak i mezi sebou, druzí vyzdvihují nový způsob prodeje, který se jim s Mobitem otevírá,“ řekl  Filip Zeman, generální ředitel společnosti MOPET CZ. „Do konce roku chceme oslovit další desítky tisíc zákazníků a umožnit jim Mobitem zaplatit ve stovkách nových obchodních míst,“ dodal Filip Zeman.

Kromě poslání peněz mezi sebou a dobití kreditu na volání mohou v současné chvíli uživatelé Mobita nakoupit v téměř 50 obchodech, například v internetovém obchodě Kosmas.cz, Palmknihy.cz, Supraphonline.cz, Ticketstream.cz, Allegria.cz či Lékárna.cz. Mnozí z obchodníků akceptujících Mobito nabízejí za platbu Mobitem zákazníkům bonus – kredit na volání či SMS zdarma, slevu na zboží či dárkový poukaz. Aktuální výčet všech nabídek najde zájemce na www.mobitoplatito.cz/akce.

Mobito funguje jako „mobilní peněženka“, do které si předem uživatel pošle z bankovního účtu peníze, nebo pokud má partnerskou banku, může platit Mobitem napřímo z jeho bankovního účtu, který je se službou propojen. Platby Mobitem probíhají v reálném čase 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Placení Mobitem je zdarma.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentáře

 1. Miki (neregistrovaný)

  K čemu to, když si s tím v běžném obchodě zatím nezaplatíte. Doufejme, že se stane standardem spíše NFC platba, kterou podporuje již nyní cca 3000 kamenných obchodů a další přibývají. Bohužel podpora telefonů je ještě mizivá (zatím).

  • esaras (neregistrovaný)

   To je mi vcelku jedno, protoze ceska sporitelna standartne jiz pres rok vydava platebni karty s NFC, takze mi je to v mobilu celkem knicemu.

 2. popolk (neregistrovaný)

  Mobito super věc využívám denně k platbě na internetu a v restaurci, bezpečná platba 1000x lepší než zneužitelné NFC.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *