Šest týdnů po spuštění používá službu Mobito přes 11 000 uživatelů

Mobito, novou službu pro placení mobilním telefonem, přilákalo za pouhých 6 týdnů od spuštění přes 11 000 zákazníků. Ti mohou Mobitem zaplatit ve vybraných obchodech (na internetu i v kamenném obchodě), poslat si peníze mezi sebou a dobít sobě či blízkému kredit na volání. Mobito může používat kdokoli – není třeba si pořizovat nový mobilní telefon, novou SIM kartu a ani měnit mobilního operátora či banku.

 

Mobitu se podařilo v průběhu šesti týdnů od spuštění oslovit více než jedenáct tisíc zákazníků, což je pro nás vynikající zpráva. Přestože je placení Mobitem stále novinkou, Mobito se těší velkému zájmu zákazníků i obchodníků – první oceňují pohodlí při platbách  u obchodníků, tak i mezi sebou, druzí vyzdvihují nový způsob prodeje, který se jim s Mobitem otevírá,“ řekl  Filip Zeman, generální ředitel společnosti MOPET CZ. „Do konce roku chceme oslovit další desítky tisíc zákazníků a umožnit jim Mobitem zaplatit ve stovkách nových obchodních míst,“ dodal Filip Zeman.

Kromě poslání peněz mezi sebou a dobití kreditu na volání mohou v současné chvíli uživatelé Mobita nakoupit v téměř 50 obchodech, například v internetovém obchodě Kosmas.cz, Palmknihy.cz, Supraphonline.cz, Ticketstream.cz, Allegria.cz či Lékárna.cz. Mnozí z obchodníků akceptujících Mobito nabízejí za platbu Mobitem zákazníkům bonus – kredit na volání či SMS zdarma, slevu na zboží či dárkový poukaz. Aktuální výčet všech nabídek najde zájemce na www.mobitoplatito.cz/akce.

Mobito funguje jako „mobilní peněženka“, do které si předem uživatel pošle z bankovního účtu peníze, nebo pokud má partnerskou banku, může platit Mobitem napřímo z jeho bankovního účtu, který je se službou propojen. Platby Mobitem probíhají v reálném čase 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Placení Mobitem je zdarma.

Michal Javůrek

3 komentáře

 1. Miki (neregistrovaný)

  K čemu to, když si s tím v běžném obchodě zatím nezaplatíte. Doufejme, že se stane standardem spíše NFC platba, kterou podporuje již nyní cca 3000 kamenných obchodů a další přibývají. Bohužel podpora telefonů je ještě mizivá (zatím).

  • esaras (neregistrovaný)

   To je mi vcelku jedno, protoze ceska sporitelna standartne jiz pres rok vydava platebni karty s NFC, takze mi je to v mobilu celkem knicemu.

 2. popolk (neregistrovaný)

  Mobito super věc využívám denně k platbě na internetu a v restaurci, bezpečná platba 1000x lepší než zneužitelné NFC.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *