Domů » Bleskovky » Sennheiser CX 400BT: bezdrátová sluchátka, která překvapí cenou

Sennheiser CX 400BT: bezdrátová sluchátka, která překvapí cenou

Německá firma specializující se na výrobu prémiových sluchátek Sennheiser přivítala do svého portfolia nové bezdrátové špunty. Ta nesou jméno Sennheiser CX 400BT a mezi jejich přednosti patří 7mm měniče, známé z vlajkového modelu výrobce Sennheiser Momentum True Wireless 2, frekvence v rozsahu 5 Hz – 21 kHz či Bluetooth ve verzi 5.1.

CX 400BT White mail
Sennheiser CX 400BT

Fanoušci bezdrátového poslechu jistě zaujme také podpora kodeků SBC, AAC a aptX, takže bezproblémovému spojení jak s Androidem, tak iOS nic nebrání. Mikrofony se pyšní technologií beamforming, která vylepšuje přenos mluveného slova. Baterie podle výrobce nabídne až 20 hodin poslechu, přičemž 7 hodin poslechu nabídnou sluchátka samotná a dalších 13 hodin se ukrývá v nabíjecím pouzdru. Hmotnost sluchátek se zastavila na hodnotě 6 g.

Nepřehlédněte – Sennheiser Momentum True Wireless: bezdrátová sluchátka pro náročné

Sluchátka Sennheiser CX 400BT budou dostupná v průběhu září 2020 na stránkách e-shopu společnosti Panter s.r.o., výhradního zastoupení Sennheiser pro ČR a Slovensko, a u vybraných partnerů za cenu 5 400 Kč v černé či bílé barvě.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

14 komentářů

 1. Zapšklej Dědek

  Sennheiser mám drátová hrají super.Bezdrátová mít ani nemůžu protože poslouchám na mobilu většinou rádio a telefon používá sluchátka jako anténu.Jak je toto řešeno u bezdrátu?FM si asi nepustím.

  • Jak asi? Pustíš si to jako každej normální člověk přes internet. Ne jenom, že ti to nebude škrčet, ale budeš mít i lepší kvalitu a zas tolik dat to nesežere. Aplikací na webová rádia je plná pr.del.

  • A tuhle zprávu máte odkud, že to nesežere tolik dat?

  • Z vlastní zkušenosti. Kolik by asi mělo žrát audio? Stejně jako spotify a jiné služby.

  • Tak to potom doporučuji si přečíst tohle [odkaz]

  • Zapšklej Dědek

   Data nemám a nechci.Právě že rádia a youtube je žrout dat!

  • youtube je video, jestli nechápeš základní rozdíl v datovém toku, tak se nemáme o čem bavit.

  • Zapšklej Dědek

   neboj chápu že youtube je video a žere víc,ale rádio ai tak. Záleží na datovém toku. Třeba pro 128 kbps ti to sežere 16 kB za sekundu, tedy cca 56 MB za hodinu. Při 320 kbps je to už cca 140 MB/h. Takže za den budu mít datový tarif 1 gb vyčerpaný ty chytrolíne!!!

  • Jenže standardní rádiový přenos přes FM má 128kbit/s při ideálních podmínkách. Takže se spíš bavíme o těch 56MB za hodinu.
   Jestli máš tarif 1GB na měsíc, tak s tím něco dělej, to je otřes.

  • Zapšklej Dědek

   Nebudu živit nenažraný operátory a dávat jim za nějaký tarif někde přes litr měsíčně.Mám dobíjecí kartu Sazka nabíjím kredit 300 kč a vydrží mi to na 4 měsíce.Takže jsem na nějakých 75 kč na měsíc a jsem velice spokojený že nepodporuji rozežraný kapitalizmus .Rádio si pustím FM přes kabelový sluchátka a nepotřeuji na nic data poněvadž nikam nechodím a doma jedu přes wifi.

  • Jestliže sedíte doma a používáte wifi. tak při poslouchání weboveho rádia není třeba řešit data.

  • Zapšklej Dědek

   Doma to tak řeším ,ale na chalupě používám FM rádio v mobilu.Doma mám dvě DAB rádia připojený pomocí wifi.

  • moj LG G7 ked spojim drotove sluchadla a cez BT sparujem druhe tak mam moznost prepinat cez co ma hrat hudba. takze neviem ako na tvojom telefone ,ale teoretickz si mozes si zapojit svoje dratove sluchadla, ktore budu sluzit ako antena a pocuvat budes cez BT

  • Zapomínáš na jednu drobnost a tu že ,,data,, pěkně spotřebovávají baterku.Nemluvě o tom že platit paušál když ho člověk nepotřebuje je další krávovina…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).