Domů » Bleskovky » Poddisplejová kamera ohebného Galaxy Z Fold 3 má být velmi slušná, tvrdí známý leaker

Poddisplejová kamera ohebného Galaxy Z Fold 3 má být velmi slušná, tvrdí známý leaker

Spekulací ohledně chystaného ohebného telefonu Samsung Galaxy Z Fold 3 je skutečně požehnaně. Jedna z nich se týká selfie fotoaparátu, který by neměl být umístěný v tradičním výřezu, ale rovnou pod displejem. Právě tato informace vzbudila mírné obavy, neboť selfie kamery pod displejem mají k dokonalosti ještě daleko, jak ukázal například telefon ZTE Axon 20.

samsung galaxy z fold 3 new rend
Spekulovaná podoba Samsungu Galaxy Z Fold 3

Známý leaker Ice Universe nicméně na svém twitterovém účtu vystoupil s ujištěním, že selfie fotoaparát umístěný pod displejem Galaxy Z Fold 3 „není špatný“. Zároveň dodal, že kameře budou asistovat pokročilé algoritmy umělé inteligence, které pomohou vylepšit obraz tak, aby byl uživatel nedostatky této technologie omezen co nejméně.

Ice Universe Galaxy Z Fold 3 UDC
Tweet leakera Ice Universe

Také novinář Max Weinbach ze serveru Android Police již dříve potvrdil, že fotoaparát má mezi těmi poddisplejovými patřit mezi nejlepší. Nutno podotknout, že Ice Universe dodává, že selfie fotoaparát Galaxy Z Fold 3 bude podávat dobré výsledky pouze ve srovnání s ostatními zařízeními s přední kamerkou umístěnou pod displejem.

Je třeba také poznamenat, že poddisplejová selfie kamera na velkém ohebném displeji má primárně sloužit k videokomunikaci a nikoliv pro focení selfies – pro ty bude určena klasická kamerka na vnějším displeji. Ostatně fotit selfie v rozloženém stavu by vzhledem k velikosti nebylo úplně pohodlné; navíc už současná druhá generace Foldu umí fotit autoportréty skrze hlavní sestavu fotoaparátů, kdy vám obsah z hledáčku zobrazí na menším displeji.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. bez přezdívky...

    Pokud zakotví, jako již aktuální téma, onu poddisplejovou technologii, možná již tím splní Fold 3 svůj účel. Už se tahle technologie sice na trhu objevila, ale jako téma ještě nebylo pořádně zvednuto. Těším se na první poznatky a dojmy recenzentů.
    Jinak někdy platí, že čím méně si člověk bere kritiku, tím více si ji může brát k srdci. A vůči té k Foldu, jako by mohli být ze Samsungu tak nějak imunní. Příjde mi jako „nikdy nekončící koncept“, něco na způsob, kdy s odpovězenou otázkou, vyvstane další otazník, kdy na jedné straně sice třeba vylepší „pantovou technologii“, ale na té druhé nasadí premiérově jinou. Vděčná to řada, z níž jsem rád.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).