Cena:

Šéf Spotify nemá peníze pro umělce, ale chce si koupit fotbalový klub

Daniel Ek Arsenal Spotify

Poměrně nedávno jsme psali zprávu, že Apple Music platí umělcům dvojnásobek toho, co gigant v odvětví streamování hudby Spotify. Hudební interpreti dlouhodobě kritizují almužny, které za přehrávání svých skladeb dostávají, nicméně to nevypadá, že by se v dohledné době něco změnilo. Šéf Spotify Daniel Ek nicméně přilil trochu oleje do ohně, když oznámil svůj plán koupit slavný anglický klub Arsenal.

Daniel Ek Arsenal Spotify
Daniel Ek zvažuje koupi Arsenalu

Kolem Gunners poslední dobu obíhá spekulace, že současný majitel Stan Kroenke má v plánu klub prodat. Tomu napomáhá také fiasko ohledně účasti Arsenalu v již zrušeném projektu evropské superligy, která skončila dříve, než začala. Není divu, že Daniel Ek, jehož jmění časopis Forbes odhaduje na 4,7 miliardy dolarů (cca 100 miliard korun), jakožto celoživotní fanoušek klubu vyslovil zájem o koupi.

spotify
Spotify nevyplácí umělcům zrovna vysoké částky

Proti tomu se ohradili hudební interpreti, již poznamenali, že by Ek mohl nejprve vyplácet umělcům spravedlivou částku předtím, než se rozhodne koupit fotbalový tým. Redaktor The Next Web Thomas Macaulay situaci vtipně glosoval – Arsenal by pod vlastnictvím Eka například mohl vyplácet Pierre-Emericka Aubameyanga místo 486 tisíci dolary týdně (cca 10,4 milionu korun) podobně jako umělce na Spotify – tedy částkou 9 haléřů za vystřelený gól.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.