Domů » Bleskovky » Šéf OnePlus prozradil, jak to bude s modelem 9T. Dočkáme se letos?

Šéf OnePlus prozradil, jak to bude s modelem 9T. Dočkáme se letos?

Fanoušci značky OnePlus mají důvod ke smutku. Smartphone OnePlus 9T, jenž měl doplnit populární „téčkovou“ řadu, letos nespatří světlo světa. Tuto informaci oficiálně potvrdil generální ředitel OnePlus Pete Lau v rozhovoru pro server The Verge. Vylepšená verze vlajkové lodi se letos nedostane na trh poprvé od roku 2016, kdy společnost představila OnePlus 3T.

OnePlus 9 Pro nahled
OnePlus s modelem 9T letos nepočítá

Lau také zmínil změny, které vycházejí ze spojení OnePlus a Oppo. Příští vlajková loď OnePlus opustí nadstavbu OxygenOS ve prospěch sjednocené platformy. Ta má vycházet jak z nadstavby od OnePlus, tak z ColorOS, již využívají smartphony Oppo.

S koncem řady T skončí také někteří zaměstnanci

Kromě nadstaveb operačního systému se sjednotí i některé technologie. Nejvýraznější změnou bude spojení standardů nabíjení Warp Charge a SuperVOOC do jednoho. Jestli ze spojení někdo radost nemá, jsou to zaměstnanci. Podle informací serveru Bloomberg propustí obě firmy až 20 procent zaměstnanců vyvíjejících software a nová zařízení.

Dominik Vlasák

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).