Šéf Applu chce bojovat proti únikům informací, zní z interního e-mailu zaměstnancům

Úniky informací v poslední době čím dál tím více trápí velké korporace. Ať už jde o Samsung, Google či Apple, o chystaných produktech a službách se často dozvídáme mnohem dříve, než je naplánováno oficiální představení. Technologickým gigantům se úniky informací pochopitelně nelíbí a snaží se proti nim bojovat.

Jedním z nejvýraznějších bojovníků proti únikům informací je Apple. Jeho generální ředitel Tim Cook rozeslal svým zaměstnancům e-mail, ve kterém píše, že „společnost dělá vše, co je v jejích možnostech, aby odhalila ty, kteří se na únicích informací podílejí“. Dále nezapomněl poznamenat, že „zaměstnanci, kteří utajované informace vynášejí, nejsou součástí Applu“.

Z Applu uniká také interní e-mailová komunikace

O tom, že Apple má s úniky informací potíže, není pochyb. Ostatně také obsah tohoto e-mailu zaměstnancům měl zůstat veřejnosti utajen. Ostrou reakci Cooka vyvolal únik informací ze setkání se zaměstnanci ze 17. září. Na něm přišlo na přetřes pravidelné testování neočkovaných zaměstnanců či vyjádření radosti z vítězství Applu nad firmou Epic.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku