Domů » Články » SBSH GoNews Touch: Šikovná RSS čtečka v pěkném kabátku (soutěž o 3 licence)

SBSH GoNews Touch: Šikovná RSS čtečka v pěkném kabátku (soutěž o 3 licence)

RSS čteček pro platformu Windows Mobile existuje celá řada a mezi ty kvalitní určitě patří produkt GoNews Touch od izraelské společnosti SBSH Mobile Software. Ten se nedávno dočkal zbrusu nové verze, která přináší několik příjemných vylepšení. GoNews Touch nabízí přehledné uživatelské rozhraní plně optimalizované pro bezstylusové ovládání, zamrzí snad jen absence českého jazyka, což by ale v dalších verzích mělo být napraveno. Navíc pro vás máme rychlou soutěž, ve které můžete získat jednu ze tří licencí na plnou verzi programu.

Základní obrazovka programu je tvořena seznamem RSS kanálů, které odebíráte. Pokud má odkazovaný stroj k RSS přiřazenou nějakou vlastní ikonku, zobrazí se také v programu. Pod názvem každého kanálu vidíte informace o datu a času poslední aktualizace, napravo pak počet nepřečtených/stažených novinek. V celém programu funguje posouvání obrazu při tažení prstem, i když na HTC Touch Pro2 nebyl posun obrazu úplně plynulý. Ve spodní liště je prostor pro programová tlačítka, jejichž funkce je znázorněna vlastní ikonou. Jednotlivé RSS kanály si můžete třídit do různých kategorií, což přidává na přehlednosti. Pokud na hlavní obrazovce kliknete na prostřední ikonku, zahájíte tím automatickou aktualizaci všech kanálů. Program samozřejmě nabízí i automatické stahování v předem nastaveném čase, tato funkce je ale v základu vypnutá a je nutné ji aktivovat v nastavení.

V prostředí programu fungují různá gesta; například tahem prstu doprava a doleva můžete listovat v jednotlivých novinkách daného kanálu. Pokud se v exportech objevují také obrázky, dokáže je GoNews Touch automaticky použít jako ikonku k článku. Jestliže používáte Google Reader, potěší vás snadná synchronizace čtečky s vaším účtem.

- - -

Nový kanál můžete přidat několika způsoby. Tím nejčastějším bude pravděpodobně ruční zadání adresy RSS exportu, ale využít můžete i import z OPML souboru nebo zmíněný Google Reader. V nastavení programu můžete ovlivnit celou řadu funkcí čtečky. Jestliže chcete například snížit datovou náročnost, lze vypnout stahování obrázků a dalších doprovodných objektů z výstupu. Kromě konfigurace automatického stahování v nastavených intervalech můžete využít také možnost stahování pouze v případě, že zařízení připojíte k počítači. Data se pak stáhnout přes ActiveSync.

- - -

Jestliže vás čtečka GoNews Touch zaujala, můžete si ze stránek výrobce stáhnout 12 denní trial verzi, která je optimalizována pro všechna standardní rozlišení. Plná verze vás přijde na 15 USD. Pro tři šťastlivce máme připravenou plnou verzi programu. A jak ji můžete získat? Stačí se zúčastnit naší rychlé soutěže, která potrvá do nedělní půlnoci 29.11.

Soutěžní otázka je jednoduchá, na e-mail soutez(zavinac)smartmania(tecka)cz nám napiště, co v anglickém originále znamená zkratka RSS (výkladů je několik, takže budeme uznávat všechny správné). V pondělí 30.11. vylosujeme tři výherce, kteří obrdží plnou verzi programu. Vaše e-mailová adresa nebude použita k žádným jiným účelům, ale pouze pro potřeby losování v soutěži.
Aktualizováno: Soutěž byla ukončena a výherci byli kontaktováni.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Sikovna RSS,sam som ju vyskusal. Len som nikde nenasiel jak ju dostat na today ako plugin.Co je skoda.Take SPB mews je super v tomto. Ale do sutaze som sa zapojil

 2. Zatím neexistuje plugin na to-day panel…Třeba v jedné s dalších verzí…

 3. A to nevidis co napisal nad tebou milennium?

 4. Soutěž byla ukončena a výherci budou kontaktování e-mailem (viz. informace v této bleskovce [odkaz]
  Plugin na obrazovku dnes bohužel tento program nenabízí.

 5. Používám Google Reader tak jsem to chtěl zkusit, zadám jméno a heslo ale nic se neděje. Jediné co to napíše je No channels available. Podařilo se vám někomu to rozběhat?

 6. Tak už mi to jede. Dvakrát jsem to přeinstaloval, zkoušel jsem pořád stejný postup, stejný účet a najednou se to podařilo a začalo načítat z netu kanály. Jen škoda, že mi to nenačetlo i skupiny tak jak je mám v Google Readeru(zpravodajství, komunikace…) mám všechny odběry v pohromadě, ale i tak čtečka vypadá celkem komfortně.

 7. Kdyby to tak umělo synchronizovat s Google Readerem i to, co už jsem četl, to by pak byla věc.
  Zajímavý článek na toto téma je zde:
  [odkaz]
  Jak se tam píše, tak jedna taková, která to umí existuje, bohužel se na to autor vykašlal, ale je to opensource, tak snad se toho někdo ujme

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).